Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ В КОНТЕКСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ЛІМОЛОГІЇ

НАЦІОНАЛЬНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ В КОНТЕКСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ЛІМОЛОГІЇ

Назва:
НАЦІОНАЛЬНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ В КОНТЕКСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ЛІМОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Миколаївський державний гуманітарний
університет ім. Петра Могили
ДОЛГОВ Олексій Володимирович
УДК: 323.1 (477)
НАЦІОНАЛЬНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ
ТЕРИТОРІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ
В КОНТЕКСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ЛІМОЛОГІЇ
 
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
НАУМКІНА Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д.Ушинського, завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти: - доктор політичних наук, професор
ДЕНИСЕНКО Валерій Миколайович,
Львівського національного університету ім. Івана Франка,
професор кафедри політології
 
кандидат політичних наук, доцент
УЗУН Юлія Вадимівна,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри історії та світової політики
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра політології Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 7 жовтня 2005 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 38.053.01 Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили за адресою: 54030, м. Миколаїв, вул. 68 десантників, 10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили за адресою: 54030, м. Миколаїв, вул. 68 десантників, 10.
Автореферат розісланий 5 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Іванов М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена тим, що сучасні політичні процеси відбуваються в межах територіально-політичних систем, метою яких є національне самовизначення і утвердження в якості суверенних суб’єктів. Політична карта вміщує більш ніж 250 територіально-політичних утворень, з яких лише 191 мають статус національних держав із визнаними кордонами. Інші – залежні, спірні території чи території з міжнародним режимом, які лише прагнуть обґрунтування суверенітету в межах державно-політичних кордонів.
Поняття “кордон” належить до важливих наукових і пізнавальних категорій. Лише виокремлення об'єкту з навколишнього простору, відмежування від інших явищ надає можливість його аналізу. Кордон не тільки розділяє, але і з'єднує протилежності, така ідея зафіксована ще в китайській філософії у вигляді монади Великої Межі. Вагомість такого підходу зберігається на методологічному, загальнотеоретичному рівні і при дослідженні кодонів у вузькому значенні, коли вони розуміються як рубежі між політичними структурами. У такій якості вони стають предметом спеціальної галузі політології – лімології, значущість якої зросла в зв'язку з розвитком наднаціональних об'єднань, які прагнуть самовизначення.
Актуальність дослідження політичних і соціально-психологічних функцій кордонів безсумнівна, оскільки вирішення міжнародних і внутрішньодержавних проблем залежить від процедур ідентифікації та формування цільових уявлень про територіальний простір в широкому часовому і культурно-політичному діапазоні. Політичні кордони є елементом державної безпеки, суверенітету і цілісності. Вони відіграють роль індикаторів культурно-цивілізаційного розвитку, відбиваючи у своїх “образах” формування нових ідей і процес їх інтегрування з історичними подіями.
Увага до проблем державної території та політичних кордонів обумовлена потребами державно-правового і міжнародно-правового розвитку. Наукову спадщину лімології складають різні науково-теоретичні підходи, узгодження яких набуло актуальності в політичній практиці. Вибір теми, характер і напрям дисертаційного дослідження обумовлені процесом екстраполяції лімополітичних проблем на території України.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках планової науково-дослідної теми кафедри політичних наук Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ В КОНТЕКСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ЛІМОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок