Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮСТИЦІЇ В УКРАЇНІ

СТАНОВЛЕННЯ ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮСТИЦІЇ В УКРАЇНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮСТИЦІЇ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
ПЕДЬКО ЮРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 342.92
СТАНОВЛЕННЯ ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮСТИЦІЇ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем державного управління та адміністративного права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник – доктор юридичних наук
АНДРІЙКО Ольга Федорівна,
Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ),
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ГОЛОСНІЧЕНКО Іван Пантелійович,
Національний транспортний університет (м. Київ),
завідувач кафедри конституційного і
адміністративного права
кандидат юридичних наук,
СТЕФАНЮК Володимир Сергійович
Верховний Суд України,
Перший заступник голови
Провідна установа - Одеська національна юридична академія, кафедра адміністративного і фінансового права
Захист відбудеться 2004 року о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 2 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради УСЕНКО І. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні нині вирішується комплекс правових, політичних та соціально-культурних проблем, що пов’язані зі створенням сприятливих умов для всебічного захисту прав і свобод людини та громадянина. Положення Конституції України щодо поширення судової форми захисту прав і свобод громадян на всі правовідносини у державі, зумовлює необхідність вирішення питання забезпечення права громадян на судове оскарження протиправних дій або бездіяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Водночас постає питання щодо визначення у межах чинного законодавства України організаційних та процесуальних засад функціонування адміністративної юстиції, яка в Україні ще не набула свого остаточного нормативно-правового закріплення та практичного втілення.
Визначення підходів до правового регулювання відносин, які виникають у зв’язку з захистом прав і свобод громадян від протиправних дій чи бездіяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а отже, і розроблення концептуальних засад інституціоналізації адміністративної юстиції у нашій державі, є актуальною проблемою не тільки теоретичного, але й практичного характеру. Адже запровадження адміністративної юстиції та вдосконалення засобів захисту прав і свобод громадян України є не лише невід’ємною складовою загального процесу формування правової держави, а й важливою умовою оптимального закріплення правового статусу людини і громадянина, засобом забезпечення реалізації і захисту суб’єктивних прав громадян у сфері виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Актуальність запропонованої проблеми зумовлена необхідністю проведення інтенсивних комплексних науково-теоретичних досліджень адміністративно-правового інституту адміністративної юстиції, які б відображали нагальні правозахисні потреби у сфері виконавчої влади та місцевого самоврядування. Саме тому дисертант звертає увагу на зарубіжний досвід створення теоретичного та нормативно-правового базису адміністративної юстиції. Це дозволить врахувати позитивні і негативні аспекти організації та функціонування даного правозахисного інструменту під час інституціоналізації в Україні.
Вироблення теоретичних засад існування і функціонування адміністративної юстиції та визначення орієнтирів її організації в умовах реформаторських процесів в Україні дозволить приймати оптимальні рішення щодо законодавчого закріплення окремих елементів адміністративної юстиції і всього інституту в цілому, що може значно сприяти покращенню правозахисної ситуації в державі та ефективності забезпеченню законності у сфері виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЮСТИЦІЇ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок