Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГАЛОГЕНІДІВ КУПРУМУ(І) З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ПОХІДНИМИ ТЕРМІНАЛЬНИХ АЛКІНІВ

СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГАЛОГЕНІДІВ КУПРУМУ(І) З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ПОХІДНИМИ ТЕРМІНАЛЬНИХ АЛКІНІВ

Назва:
СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГАЛОГЕНІДІВ КУПРУМУ(І) З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ПОХІДНИМИ ТЕРМІНАЛЬНИХ АЛКІНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
НОЩЕНКО ГРИГОРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 548.736:546.561
СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГАЛОГЕНІДІВ КУПРУМУ(І) З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ПОХІДНИМИ ТЕРМІНАЛЬНИХ АЛКІНІВ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор хімічних наук, професор
Михалічко Борис Миронович,
Львівський державний університет безпеки життєдіяльності,
професор кафедри фундаментальних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Гельмбольдт Володимир Олегович,
Фізико-хімічний інститут захисту навколишнього сере-
довища і людини, м. Одеса, завідувач відділом
доктор хімічних наук
Домасевич Костянтин Валентинович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
м. Київ, провідний науковий співробітник
 
Захист відбудеться “14“травня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, ).
Автореферат розісланий “ 9 “ квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні купрокаталітичні перетворення алкінів є важливими завдяки їх високій селективності і кількісному виходу. Наприклад, реакція циклоприєднання азидів і алкінів, каталізована солями купруму(I), застосовується для хімічної модифікації біомолекул. Більшість купрокаталітичних перетворень алкінів відносять до “click” хімії. Втім, незважаючи на широке використання купрокаталітичних перетворень алкінів мало дослідженим є не лише механізм їх перебігу а й будова проміжних продуктів.
Особливо важливими для дослідження є комплекси, які утворюються під час перебігу купрокаталітичних реакцій у водному чи водно-спиртовому розчинах, оскільки проведення в таких умовах як лабораторних, так і промислових синтезів є наближеним до вимог “зеленої” хімії.
Дослідження будови проміжних комплексів алкінів з галогенідами купруму і особливостей їх утворення дає важливу інформацію про механізм купрокаталітичних реакцій. Такі комплекси зручно досліджувати лише після виділення з каталітичного розчину у вигляді окремих монокристалів методами рентгеноструктурного аналізу, що дає важливу структурну інформацію. Крім того, такі дослідження дають змогу вивчати міжлігандну взаємодію і міжлігандний вплив, що є передумовою моделювання координаційного центру з заданими електронними параметрами і стереоспецифічністю задля спрямування каталітичних перетворень в потрібному руслі. Рентгеноструктурні дослідження комплексів купрум(I) галогенідів з монозаміщеними алкінами є важливими і з точки зору кристалічної інженерії. Крім того, в структурі комплексів алкінів з купрум(I) галогенідами часто виникають контакти Cu(I)–Cu(I), що робить ці комплекси цікавими об’єктами для теоретичних досліджень природи хімічного зв’язку метал-метал у комплексних сполуках.
При виборі алкінових лігандів, необхідних для вивчення процесів комплексоутворення, увага була зосереджена на тих з них, які містять протоновані атоми нітрогену, оскільки помічено, що найбільшу каталітичну активність до алкінів виявляють системи MCl–CuCl–H2O, де в якості M+ є катіони амонію або протоновані органічні аміни. Крім того були вибрані алкінові ліганди, що містять пропаргільну групу –CH2–C?CH, яка характеризується особливою хімічною поведінкою стосовно інших C?C-вмісних груп. Одержані похідні алкінів також є ключовими інтермедіатами для приготування багатьох біологічно-активних нітроген- і оксигенвмісних сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ГАЛОГЕНІДІВ КУПРУМУ(І) З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ПОХІДНИМИ ТЕРМІНАЛЬНИХ АЛКІНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок