Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ ЛАНКИ ЕРИТРОНУ У ХІРУРГІЧНИХ ХВОРИХ В ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АУТОГЕМОТРАНСФУЗІЇ

СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ ЛАНКИ ЕРИТРОНУ У ХІРУРГІЧНИХ ХВОРИХ В ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АУТОГЕМОТРАНСФУЗІЇ

Назва:
СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ ЛАНКИ ЕРИТРОНУ У ХІРУРГІЧНИХ ХВОРИХ В ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АУТОГЕМОТРАНСФУЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,97 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
БЕРЕЗНИЦЬКИЙ Віталій Якович
УДК 616-089.163.-089.166:1.615.38:612.11
СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ ЛАНКИ ЕРИТРОНУ
У ХІРУРГІЧНИХ ХВОРИХ В ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ
ТА ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ
ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АУТОГЕМОТРАНСФУЗІЇ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Бондаренко Микола Матвійович
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри хірургічних хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ніконенко Олександр Семенович
Запорізький медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри шпитальної хірургії
доктор медичних наук, професор
Десятерик Володимир Іванович
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри хірургії, травматології та ортопедії ФПО
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра факультетської хірургії № 1.
Захист відбудеться „ 13 ” червня 2003 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 при Дніпропетровській державній медичній академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії ( 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9.)
Автореферат розісланий „ 10 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент ______________ Ю.Ю.Кобеляцький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Хірургічне лікування є складовою частиною медичної допомоги при багатьох хворобах органів травлення. І, не дивлячись на технологічний прогрес в хірургії, все ж таки значна частина операцій проводиться загальновизнаними хірургічними прийомами, які включають мобілізацію органів, розтин та зшивання тканин, що супроводжується різною за обсягом крововтратою (Л.В.Усенко, Г.В.Шифрин, 1995; В.С.Земськов із співавт. 2000; А.П.Зільбер, 2000; Ereth M.H et al. 1994).
Існуючі стандартизовані підходи до корекції крововтрати обмежують застосування компонентів крові, коли її обсяг становить понад 20% ОЦК (В.Д.Братусь, В.Д.Герман, 1989; А.П.Зільбер. 1999; А.І.Воробьов, 2000; В.І.Десятерик із співавт.,2000).
В той же час, при забезпеченні хірургічних операцій медичними ресурсами у відповідності до розробленої в останнє десятиріччя системи MBOS (Maximum Surgical Blood Ordering Scheduls) безпека хірургічного втручання потребує для кожної операції, в залежності від її складності, певного резерву донорської крові, без якого небажано починати операцію. В останні 5-10 років по новому розглядаються і питання доцільності використання донорської крові через її нестачу та можливість перенесення через кров вірусної інфекції (Ю.Л.Шевченко с соавт., 1995; П.Г.Брюсов, В.В.Данильченко, 1995;А.В.Стариков с соавт., 1998; Katz E. et al., 2001;). Крім того, переливання значних обсягів донорської крові, особливо від різних донорів, може призводити до імуносупресивних впливів, що також відображується на результатах лікування (Я.А.Рудаев, 1972; В.Б.Козинер, А.А.Богомолець, 1995; Brunson M.E., Aleksander J.M., 1990).
Ці дані стали основою до перегляду гемотрансфузійної терапії та пошуку альтернативних заходів для забезпечення операцій компонентами крові. Світова хірургічна громадськість, для вирішення цих питань, зосередила свій погляд на власній крові хворого, яка може вирішити ці проблеми. Існують два підходи до збору та накопичення аутокрові. Інтраопераційне збирання крові спеціальними апаратами Cell-Saver та передопераційне накопичення крові (О.С.Ніконенко, 1999; Н.Н.Горшкова, М.И.Крючков, 2000; Chan A.C. et al., 1998; Billote D.B. et al., 2002;).
На жаль інтраопераційне збирання крові хворого потребує складного обладнання. Крім того, при виконанні операції на органах черевної порожнини кров може інфікуватися вмістом порожнистих органів, що обмежує її використання та не дає повноцінного ефекту по забезпеченню операції аутоеритроцитами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ ЛАНКИ ЕРИТРОНУ У ХІРУРГІЧНИХ ХВОРИХ В ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АУТОГЕМОТРАНСФУЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок