Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Танатологічні аспекти розвитку сучасного суспільства (соціально-філософський аналіз)

Танатологічні аспекти розвитку сучасного суспільства (соціально-філософський аналіз)

Назва:
Танатологічні аспекти розвитку сучасного суспільства (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Величко Сергій Анатолійович
УДК 128/129: 316.42
Танатологічні аспекти розвитку сучасного суспільства (соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь-2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі соціальної філософії Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
Кальной Ігор Іванович – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри соціальної філософії, Таврійський національний університет імені
В. І. Вернадського
Офіційні опоненти: | Габріелян Олег Аршавірович – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри політичних наук і соціології, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського;
Казак Анатолій Петрович – кандидат філософських. наук, доцент, завідувач кафедри філософії та соціально-політичних дисциплін, Таврійський гуманітарно-екологічний інститут
Захист відбудеться «20» травня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою:
95007, м. Сімферополь, вул. Київська 116а.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою:
95038, м. Сімферополь, просп. В.І. Вернадського, 4.
Автореферат розіслано «19» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зарапін О. В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження обумовлена значимістю смерті як однієї з визначальних основ не лише буття людини, але й буття суспільства. Заявлена тема має подвійну актуальність на рівні індивіда, де вона виявляє свій антропологічний зміст, і на рівні суспільства, де вона заявляє про себе як соціальну проблему. Від часів епохи Античності смерть трактується як явище, що значно впливає на формування основних цінностей духовного світу людини і духовного життя суспільства. На думку таких мислителів, як Сократ і Платон, М. Монтень і М. Хайдеггер, «високі» людські почуття формуються, загартовуються, переживаючи жах і біль усвідомлення скінченності всього сущого.
Смерть руйнує квазіцінності. Перед її обличчям багато наших повсякденних бажань і прагнень розкривають свою безглуздість. Наявність смерті дозволяє людині вирватися за межі її матеріально-побутової дійсності. Смерть, точніше, усвідомлення людиною скінченності свого буття, штовхає особистість на пошуки вищих сенсів життя.
Смерть є і найвищим, найбільш об'єктивним, і неупередженим суддею життя. Саме перед обличчем вічності розкривається істинна значимість всіх наших бажань і стремлінь, досягнень та успіхів. Сприйняття смерті, відношення до неї багато в чому визначається відношенням людини до власного життя. Своєю загадковістю та абсолютністю смерть впливає не тільки на формування духовного світу людини, але й суспільства загалом.
Формування з середини ХХ століття у європейській культурі системи соціального контролю над смертю різко знизило вплив танатоса на духовний світ людини. Це зниження породжує серйозні наслідки, тому що ігнорування одного з найважливіших екзістенціалів буття людини, фактору розвитку культури і суспільства веде до руйнування культури і цивілізації. Людина впадає у стан дикуватості і варварства. Все це обумовлює актуальну значимість заявленої проблеми, необхідність її теоретичного і практичного вирішення.
Ступінь розробленості проблеми. Осмислити феномен смерті, його вплив на буття світу і буття людини робили спроби багато мислителів різних епох. Ще представники античної натурфілософії приділили значну увагу цьому явищу. Фалес з Мілета, Геракліт з Ефеса, Піфагор Самоський, Демокрит з Абдер намагалися осягнути роль і місце смерті у структурі світобудови. Були зроблені перші спроби осмислення етичних наслідків людської смертності. З'ясувати значимість смерті для світобудови, визначити її місце в структурі буття людини намагалися Сократ, Платон, Арістотель та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Танатологічні аспекти розвитку сучасного суспільства (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок