Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ВІДЧУЖЕННЯ В УМОВАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ

ФЕНОМЕН ВІДЧУЖЕННЯ В УМОВАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ

Назва:
ФЕНОМЕН ВІДЧУЖЕННЯ В УМОВАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса)
ім. К.Д.Ушинського
 
Запорожченко Олексій Володимирович
УДК 301.162
ФЕНОМЕН ВІДЧУЖЕННЯ В УМОВАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії

Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі суспільних наук Ізмаїльського державного педагогічного інституту
Науковий керівник – доктор філософських наук
Кавалеров Анатолій Іванович,
професор кафедри суспільних наук
Ізмаїльського державного педагогічного інституту
Офіційні опоненти – доктор філософських наук
Дмитрієва Маргарита Степанівна,
професор кафедри філософії та соціології
Південноукраїнського державного педагогічного
університету (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського
 
кандидат філософських наук
Доннікова Ірина Анатоліївна,
в.о. доц. кафедри філософії Одеської
державної морської академії
Провідна установа Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України
 
Захист відбудеться “3” липня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.02. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського. Адреса: 65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, , ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м.Одеса, вул. Старопортофранківська , ).
Автореферат розісланий “….” травня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Мисик І. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема відчуження є однією з актуальних тем філософії. Вона особливо актуальна в період, коли відбуваються докорінні соціокультурні трансформації, наслідком чого є перегляд і переосмислення традиційних парадигм і понять, які визначають характер життєдіяльності людини в соціумі. Проблема відчуження вивчається в контексті протиріч між людиною і соціокультурним простором, оскільки це дає змогу з’ясувати тенденції сучасного поступу, котрі прямо стосуються перспектив розвитку гуманізму як парадигми, спрямованої на формування повноцінної людини, що є суб'єктом і кінцевою метою культуротворчого процесу.
Становлення українського суспільства на сучасному етапі передбачає активну участь кожного індивідуума у суспільному житті, що можливо лише за створення певних передумов для формування активної, творчої особистості. Вирішення проблеми формування такої особистості в сучасних умовах пов'язується з теоретико-філософським осмисленням протиріч людського існування, які призводять до відчуження й втрати найважливіших гуманістичних орієнтирів суспільства.
Незважаючи на досить глибоку розробку низки аспектів щодо аналізу проблеми відчуження, у світовій філософії залишається наявною потреба комплексного аналізу відчуження як деформації взаємодії у системі зв'язків між людиною і соціокультурним середовищем у нових реаліях сучасності. Аналіз різних концепцій відчуження, представлених в світовій філософській думці, осмислення структури і сутності феномена відчуження в реаліях сучасності, вивчення його особливостей і причин відкриє нові аспекти культуротворчого процесу, без яких неможливе формування особистості, котра б могла творити підґрунтя подальшого розвитку незалежної і самобутньої України. Це все і визначило вибір теми дослідження даної дисертації.
Характеризуючи вітчизняну і зарубіжну філософську літературу з проблеми відчуження, потрібно зазначити що, незважаючи на те, що саме поняття відчуження є досить популярним, не існує єдиного підходу до його експлікації. В західній філософії з усього розмаїття підходів до проблеми відчуження можна виділити такі основні:
Культурологічний підхід, який полягає в тому, що відчуження пов’язується з особливостями сучасної культури. Представники цього напрямку Р.Генон, Е.Жільсон, О.Шпенглер, Ч.Евола, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ВІДЧУЖЕННЯ В УМОВАХ СУЧАСНОГО СОЦІУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок