Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфологічні критерії корекції мексидолом змін в печінці щурів після кріодеструкції шкіри

Морфологічні критерії корекції мексидолом змін в печінці щурів після кріодеструкції шкіри

Назва:
Морфологічні критерії корекції мексидолом змін в печінці щурів після кріодеструкції шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. М.І. ПИРОГОВА
Маєвський Олександр Євгенійович
УДК 591.4:615.05:591.436/.477
Морфологічні критерії корекції
мексидолом змін в печінці щурів
після кріодеструкції шкіри
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідному центрі Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Гунас Ігор Валерійович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, директор науково-дослідного центру.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Гумінський Юрій Йосипович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ, доцент кафедри нормальної анатомії;
доктор медичних наук, професор Ковальський Михайло Павлович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії.
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра нормальної анатомії.
Захист відбудеться “27” січня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.02 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий 9 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент О.В. Власенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Серед методів низькотемпературного впливу, які застосовуються в медицині, широко використовується локальна кріодія з метою кріодеструкції тканин [Белоус А.М., Грищенко В.И., 1994; De La Taille A. et al., 2000]. Причому, до останнього часу чисто емпіричне використання цих температур в сучасній медицині випереджає експериментально-теоретичне обґрунтування їх застосування.
З літературних джерел відомо, що локальний вплив наднизькими температурами стимулює розвиток запалення і некрозу в шкірі, а це в свою чергу активує протеолітичні ферменти і збільшує проникність її гістогематичного бар’єру для білків крові, що призводить до виходу в кров продуктів розпаду тканин [Зорин Н.А., 1986; Петренко А.Ю., 1992; Hirvonen J., 2000]. Все це обумовлює відповідну реакцію організму, в тому числі, і печінки [Даценко Г.В., Шаповал О.М., 2001].
В роботах І.В.Гунаса з співавт. [1998; 2002] та О.М.Шаповал [1999] встановлено, що кріодеструкція шкіри площею 9-10% поверхні тіла та глибиною відповідно опікам ІІІ А-Б ступеню викликає значні морфологічні зміни в печінці лабораторних щурів. Однак, мозаїчна картина змін в різних ділянках печінки протягом усього експерименту та не зовсім зрозумілі як з точки зору пошкодження її структурних елементів, так і з точки зору відповідних компенсаторно-пристосувальних перетворень, результати мікроморфометричних та стереометричних досліджень в різних зонах печінкових часточок не дозволили встановити повну морфологічну картину змін в даному органі. Для вирішення цього питання потрібне окреме вивчення динаміки змін мікроморфометричних показників печінки в пошкоджених та непошкоджених ділянках після кріодеструкції шкіри.
Кисень-залежні процеси складають основу метаболізму всіх клітин, визначаючи інтенсивність реакцій акумуляції і трансформації енергії, перекисного окиснення ліпідів, біотрансформації і детоксикації [Величковский Б.Т., 2001; Barros L.F., Stutzin A., 2001]. Порушення окисних процесів при різних патологічних станах є основним метаболічним синдромом, що формує розвиток чисельних морфофункціональних змін [Rauen U., De Groot H., 1998]. Зіставлення в дослідженнях І.В.Гунаса [1998], І.В.Гунаса і О.М. Шаповал [1998] та О.О.Пентюка з співавт. [1998] результатів кількісного морфологічного аналізу і даних біохімічних досліджень стану мембран після опіків та кріодеструкції шкіри вказало на цілком задовільну кореляцію і вказувало на те, що структурні перетворення гепатоцитів внаслідок термічного ушкодження шкіри різного генезу були обумовлені прямою дією продуктів перекисного окиснення ліпідів, що порушують цілісність мембранних компонентів клітини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Морфологічні критерії корекції мексидолом змін в печінці щурів після кріодеструкції шкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок