Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД У ПОЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (НА ПРИКЛАДІ АНАЛІЗГЕТИЧНИЙ ПІДХІД) У ПОЛІТИКО-ВЛАДНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ В УКРАЇНІ)

СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД У ПОЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (НА ПРИКЛАДІ АНАЛІЗГЕТИЧНИЙ ПІДХІД) У ПОЛІТИКО-ВЛАДНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ В УКРАЇНІ)

Назва:
СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД У ПОЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (НА ПРИКЛАДІ АНАЛІЗГЕТИЧНИЙ ПІДХІД) У ПОЛІТИКО-ВЛАДНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ В УКРАЇНІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія Наук України
Інститут політичних
і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф. Кураса
Бойко-Бойчук Лариса Василівна
УДК 001.891+316.455+323.21+352.07/477/
СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД У ПОЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
(НА ПРИКЛАДІ АНАЛІЗГЕТИЧНИЙ ПІДХІД)_____________________________________________________________________________________________________________У ПОЛІТИКО-ВЛАДНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ В УКРАЇНІ)
23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор Кармазіна Марія Степанівна, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Денисенко Валерій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри політології філософського факультету
кандидат політичних наук,
Беззуб’як Мирослав Йосипович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “21” березня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Кутузова, 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Кутузова, 8.
Автореферат розісланий “17” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю.А. Левенець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Виявлення та необхідність врахування у дослідженні соціально-політичних процесів непередбачуваності, випадковості та можливостей альтернативності їх перетікання ставить політичну науку перед потребою пошуку нових теоретико-методологічних підходів до пояснення всезростаючої складності соціально-політичного буття, до прогнозування його динаміки.
Своєрідний методологічний прорив у розумінні складних систем та характерних для них процесів самоорганізації й спонтанного порядкоутворення стався у 70-х рр. ХХ-го століття і був пов’язаний з появою синергетики.
Поставши як альтернатива лінійним інтерпретаціям соціально-політичної динаміки, синергетика “увібрала” у своє предметне поле причини, умови та наслідки процесів руйнації надскладних систем та нового порядкоутворення. Вона створила нове методологічне підґрунтя для пошуку відповідей на такі питання: чому політичне рішення дає політичні наслідки протилежні очікуваним? якими “малими впливами” на соціально-політичну систему можна сприяти бажаному (альтернативному) її розвиткові? в який спосіб доцільно й можливо якнайшвидше вивести соціально-політичну систему зі стану кризи й ін.? Проте, можна твердити, що на сьогодні евристичні можливості синергетики в політичній науці залишаються до кінця не розкритими.
Звернемо увагу, що вітчизняні дослідники (зокрема, Л. Бевзенко, І. Добронравова, М. Кармазіна, В. Кізіма, М. Кузьмін, К. Линьов, В. Лук’янець, В. Лутай, Я. Любивий, М. Михальченко, М. Ожеван, А. Свідзинський, В. Сугаков, О. Сулім, В. Цикін та інші), як і їхні західні (А. Арманд, В. Гофкірхнер, З. Єжи, Л. Карлсон-Сабелі та Г. Сабеллі, Е. Кемпбелл та К. Саммерс Лачс, П. Корнінг, Р. Кроноверд, К. Майнцер, Дж. Ніколіс, Г. Раппопорт та ін.) та російські (В. Аршинов, В. Бранський, В. Василькова, А. Венгеров, Д. Данін, К. Дєлокаров, Л. Лєсков, В. Мілованов, Н. Моїсеєв, А. Назаретян, С. Капіца, О. Князєва і С. Курдюмов, Я. Свірський, Д. Чернавський, М. Чешков, Г. Рузавін та ін.) колеги, вже не один рік працюють над вивченням та застосуванням синергетичного інструментарію для систем різних видів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНЕРГЕТИЧНИЙ ПІДХІД У ПОЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ (НА ПРИКЛАДІ АНАЛІЗГЕТИЧНИЙ ПІДХІД) У ПОЛІТИКО-ВЛАДНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ В УКРАЇНІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок