Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩЕ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ

ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩЕ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩЕ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,21 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ФАТУРОВА ВІРА МИКОЛАЇВНА

УДК.159.9.37.0/5.3
ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩЕ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук,
дійсний член АПН України, професор
МАКСИМЕНКО Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, директор.
Офіційні опоненти - член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
БОНДАРЕНКО Олександр Федорович
Національний лінгвістичний університет,
кафедра психології, завідувач;
- кандидат психологічних наук, доцент КОРНЄВ Микола Никифорович
Національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра соціальної психології, завідувач.
Провідна установа Національний педагогічний університет ім.М.П.Дра-го-манова МОН України, кафедра психології та педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “21" квітня” 2004 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м, Київ, вул. Паньківська, 2.
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Кос-тю-ка АПН України.
Автореферат розісланий 19 березня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Андрієвська.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження особистісних детермінант діяльності молодої людини, опосередкованої Інтернет-технологіями, визначається постійним збільшенням кількості молоді-користувачів Інтернету і виникненням, у зв’язку з цим, проблем їх психологічної адаптації до нових умов спілкування. У наш час приблизно 69% аудиторії українського Інтернету складають особи власне молодого віку (від 17 до 29 років). Розхитаність соціальних норм, розмаїття засобів комунікації і видів діяльності, опосередкованої Інтернетом, роблять Інтернет-середовище важливим об’єктом для вивчення детермінант комунікації й поведінки в так званому “невизначеному середовищі”.
Попри певні досягнення у цій галузі, питання щодо концептуальних засад психології Інтернет-спілкування залишаються відкритими. Не досліджено, зокрема, методику вивчення рівня комунікативної та пізнавальної діяльності, опосередкованої Інтернет-технологіями. Не з’ясовано питання щодо змісту і прийомів формування комунікативного потенціалу, підвищення інформаційної культури користувачів Інтернету тощо.
Втрата інтересу молодої людини до культурних надбань історично-культурного зрізу – до класичної літератури і драматургії, класичної музики та живопису – як прояв розгубленості, безпорадності, незахищеності в складному соціокультурному середовищі, спрямовує психологів, педагогів на дослідження й пошук нових форм встановлення “культурної рівноваги” у духовній сфері сучасної молоді.
Практика показала, що нейтралізувати психоемоційну напругу і підвищити рівень компетентності, толерантності молодих людей, розвинути їх комунікативний потенціал вдається шляхом цілеспрямованого розширення і гармонізації смислового поля їх самосвідомості, а це досягається власне через “спілкування” з культурним надбанням людства. І в цьому випадку у пригоді можуть стати саме Інтернет-технології як найбільш популярний у молодих людей інструментарій, який при грамотному цілеспрямованому застосуванні надає можливості спілкування як із “собі подібними”, так і з “обріями чогось більшого” (М.К.Мамардашвілі), тобто з культурною спадщиною минулого.
Але оскільки співіснування негативізму і довірливості є характерним для молодого віку, актуальною є проблема критичного переосмислення та значеннєвої інтерпретації, селекції інформації, що надходить із різних джерел інформаційного простору, у тому числі з Інтернету. Несвідомі механізми психічного захисту від надлишкової або негативної інформації у молодої людини ще не розвинуті достатньо, тому регуляцію дозованого отримання інформації у якісному й кількісному відношенні повинні проводити наставники-дорослі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІНТЕРНЕТ-СЕРЕДОВИЩЕ ЯК ФАКТОР ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок