Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ЕНДОТЕЛІЮ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 2-ГО ТИПУ

ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ЕНДОТЕЛІЮ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 2-ГО ТИПУ

Назва:
ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ЕНДОТЕЛІЮ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 2-ГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
МОГИЛЬНИЦЬКА Лілія Анатоліївна
УДК 616-091-08: 616-008.9.397-08
ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ЕНДОТЕЛІЮ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 2-ГО ТИПУ
14.03.04 – патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ендокринології та обміну речовин АМН України ім. В. П. Комісаренка, м. Київ
Науковий керівник - доктор медичних наук, старший науковий співробітник Маньковський Борис Микитович, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України, завідувач відділення профілактичної діабетології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Колесник Юрій Михайлович,
ректор Запорізького державного медичного університету, завідувач кафедрою патологічної фізіології
доктор медичних наук, доцент
Ткаченко Михайло Миколайович,
провідний науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра патологічної фізіології, м. Київ
Захист відбудеться “_2_____“__грудня___________2003 р. о____14____годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.198.01 в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ-24, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця (01024, м. Київ-24, вул. Богомольця, 4.)
Автореферат розісланий “_1__”__листопада________ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О.Сорокіна-Маріна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Цукровий діабет є однією з основних медико-соціальних проблем сучасного суспільства, насамперед, внаслідок значної розповсюдженості захворювання та частого розвитку ускладнень (Єфімов А.С., Скробонська Н.А., 1998). В індустріально розвинених країнах розповсюдженість цукрового діабету складає 2-4% в загальній популяції, а в групі осіб старше 65 років величина даного показника зростає до 10% (Zimmet P.Z., 1999).
В даний час цукровий діабет 2-го типу розглядається як неоднорідне захворювання за етіологією, патогенезом, клінічним перебігом, схильністю до розвитку та прогресування ускладнень. Великі розходження відзначаються між пацієнтами з нормальною та підвищеною масою тіла (WHO, 1999). Незважаючи на велику кількість експериментальних та клінічних досліджень, спрямованих на розкриття патогенезу цукрового діабету 2-го типу, багато факторів та механізмів розвитку хвороби та її судинних ускладнень залишаються до кінця не вивченими.
В останні роки з’явились дані про важливу роль біологічно активних речовин, що виробляються ендотелієм, у регуляції кровообігу, судинного тонусу, місцевих процесів гемостазу, проліферації, міграції клітин крові (Luscher T.F., 1997; Мойбенко О.О. та співав., 1997; Ткаченко М.М., 1997). Порушення цих процесів – ендотеліальна дисфункція - є одним з патогенетичних механізмів розвитку атеросклерозу (Ross R., 1998; Williams K.J., Tabas I., 1995). Разом з тим відомо, що ендотеліальна дисфункція є проявом метаболічного синдрому (Hsueh W.A., Quinones M.J., 2003), який включає порушення вуглеводного обміну, інсулінорезистентність, артеріальну гіпертензію, абдомінальне ожиріння, дисліпідемію, мікроальбумінурію, і являє собою важливий фактор ризику серцево-судинної патології (Reaven G.M., 2002).
Експериментальними та клінічними дослідженнями останніх років встановлено, що ендотеліальна дисфункція часто розвивається у хворих на цукровий діабет, що має своїми проявами порушення ендотелій-залежної вазодилятації у відповідь на фармакологічні або механічні подразники (Eschwege E., 2003). Разом з цим, механізми розвитку ендотеліальної дисфункції при цукровому діабеті вивчені недостатньо. Не висвітлено вплив гіперглікемії та ожиріння на показники функціонального стану ендотелію у хворих на цукровий діабет 2-го типу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ЕНДОТЕЛІЮ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 2-ГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок