Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЛУКІВНИЦТВА В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ - ХХ СТОЛІТТЯ)

ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЛУКІВНИЦТВА В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ - ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЛУКІВНИЦТВА В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ - ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,38 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД“
ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ”
ФЕДОРИШИНА ЛІДІЯ ІВАНІВНА
 
УДК 631.115.13 (477) “18/19”:001.8
ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЛУКІВНИЦТВА В УКРАЇНІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ - ХХ СТОЛІТТЯ)
07.00.07 – історія науки і техніки
 
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Переяслав-Хмельницький – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений працівник сільського господарства
України
Вергунов Віктор Анатолійович,
Державна наукова сільськогосподарська бібліотека
Української академії аграрних наук, директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет імені
Володимира Даля, Міністерство освіти і науки
України
завідуючий кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, старший науковий
співробітник
Коваленко Світлана Дмитрівна,
Державна наукова сільськогосподарська
бібліотека Української академії аграрних наук,
учений секретар
Захист відбудеться “ 26 ” жовтня 2007 р. об ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.053.01 у ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” (08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”
(08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30)
Автореферат розісланий “25” вересня 2007р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О.Ф.Глоба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Лукопасовищні угіддя займають найбільшу площу земної суші – 3,4 млрд. га, вони відіграли вирішальну роль у розвитку людського суспільства й тваринного світу в минулому й залишаються сутнісним фактором існування людини в сучасних умовах. Луківництво – як складова частина кормовиробництва й галузь сільського господарства має важливе значення в забезпеченні тварин зеленою фітомасою протягом усього періоду їх випасання, а також заготівлі достатньої кількості грубих кормів на стійловий період, зокрема сіна, сінажу, сінної січки та брикетів.
Розглядаючи цю галузь в історичному аспекті слід зазначити, що становлення наукової думки й розвиток прикладних досліджень з луківництва є однією з найменш комплексно досліджених проблем в історії української аграрної науки. Напрацювання вчених, які закладали основи українського луківництва, зосереджені в малочислених та переважно малодоступних для спеціалістів виданнях. Між тим, унікальні геоботанічні обстеження боліт та перезволожених угідь, що складають основу сьогоднішнього моніторингу лучної рослинності, теоретичні підходи до їх високопродуктивного використання та перші демонстраційні посіви на осушених масивах мають непересічне значення для подальшого розвитку вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи. Малодослідженими залишаються також сторінки розвитку луківництва в 30-ті та повоєнні роки минулого століття, осмислення яких нерідко дає не тільки можливість обґрунтувати напрями сучасних досліджень, а й розглянути історію становлення наукових шкіл та центрів в Україні.
Актуальність роботи випливає також з необхідності розгляду й визначення ролі наукових досліджень з луківництва в загальному процесі розвитку аграрної науки в Україні, що можна зробити, простеживши становлення даної галузі в певний період часу в контексті розвитку ботаніки, фітоценології, рослинництва, ґрунтознавства та інших аграрно-біологічних наук.
Отже, склалась нагальна потреба історичного аналізу діяльності наукових і науково-дослідних установ, організацій та видатних учених у дослідженні луківництва в розрізі ґрунтово-кліматичних зон України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЛУКІВНИЦТВА В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ - ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок