Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДІВ СПОРТИВНОЇ БОРОТЬБИ В УКРАЇНІ У 80-І - 90-І РОКИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДІВ СПОРТИВНОЇ БОРОТЬБИ В УКРАЇНІ У 80-І - 90-І РОКИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДІВ СПОРТИВНОЇ БОРОТЬБИ В УКРАЇНІ У 80-І - 90-І РОКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ГОЛОД ДМИТРО ІВАНОВИЧ
УДК 796.071.5
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ
РОЗВИТКУ ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДІВ СПОРТИВНОЇ БОРОТЬБИ
В УКРАЇНІ У 80-І - 90-І РОКИ
24.00.01 - Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
 
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Матвєєв Сергій Федорович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри олімпійського і професійного спорту.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сергієнко Леонід Прокопович, Український державний морський технічний університет ім. адмірала Макарова, Миколаївський гуманітарний інститут, заступник директора;
доктор біологічних наук, професор
Приймаков Олександр Олександрович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри медико-біологічних дисциплін.
Провідна організація: Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, м. Київ.
Захист відбудеться 18 січня 2001 р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 12 грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор педагогічних наук Смульський В.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Принципово нова соціально-економічна ситуація, яка склалася в Україні, призвела до кардинальних змін у різноманітних галузях громадського життя, у тому числі - в олімпійському спорті нашої країни [Платонов В.М., Гуськов С.І., 1994].
Зміни, які відбуваються в українському спорті, не тільки не зменшують, але і збільшують рівень задач, які стоять перед Національним олімпійським комітетом (НОК) і Державним комітетом молодіжної політики, спорту і туризму України (ДКМПСТУ) і пов'язані з підготовкою та гідним виступом збірних команд України на майбутніх Олімпійських іграх [Borzov V., 1997]. Вирішення їх здебільшого залежить від всебічної оцінки стану справ на сучасному етапі та глибокого знання минулого [Платонов В.М., 1994].
Практика сучасного олімпійського спорту показала, що українські спортсмени, які виступали у складі збірної команди колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР), здобули високий авторитет на міжнародній арені [Суник О.Б., 1993]. Особливо значні успіхи української школи спортивної боротьби, яка у радянський період затвердилася однією із найсильніших у світі [Матвєєв С.Ф., Сахновський К.П., 1996].
Серед чинників, які визначали видатні досягнення українських борців, значне місце посідали особливості організації олімпійського спорту [Агєєвець В.У., 1986; Бака М.М., 1990; Бунчук М.Ф., 1972; Жмарьов М.В., 1984, 1989; Кукушкін Г.І., 1975; Уваров В.М., 1978; Переверзін І.І. та ін., 1987 та ін.]. Проте, протягом останніх років в Україні гостро відчувається нестача наукових досліджень, які обгрунтовують організаційно-педагогічні аспекти розвитку окремих олімпійських видів спорту, зокрема, спортивної боротьби.
Досягнення вітчизняних борців на XXVI Олімпійських іграх в Атланті (1996) і XXVII Олімпійських іграх у Сіднеї (2000) забезпечувалися, з одного боку, потенціалом, закладеним системою радянського спорту, із іншого - суттєвими змінами, які відбулися у структурі, змісті та формах реалізації складових олімпійського спорту України.
Для визначення тенденцій розвитку спортивної боротьби за нових соціальних умов, необхідно: проаналізувати позитивне в СРСР; врахувати краще у найсильніших центрах боротьби світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ОЛІМПІЙСЬКИХ ВИДІВ СПОРТИВНОЇ БОРОТЬБИ В УКРАЇНІ У 80-І - 90-І РОКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок