Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КНИГОТОРГОВЕЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ В УКРАЇНІ (ХVІІІ-ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КНИГОТОРГОВЕЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ В УКРАЇНІ (ХVІІІ-ХХ ст.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КНИГОТОРГОВЕЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ В УКРАЇНІ (ХVІІІ-ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЗАГУМЕННА Олена Ігорівна
УДК 017.4(477)(091)“17/19”
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК
КНИГОТОРГОВЕЛЬНОЇ
БІБЛІОГРАФІЇ В УКРАЇНІ (ХVІІІ-ХХ ст.)
 
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство та
бібліографознавство
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник | доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович, Київський національний університет культури і мистецтв, директор Інституту культури
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Кулешов Сергій Георгійович,
Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, завідувач відділу документознавства
кандидат історичних наук
Добко Тетяна Василівна, Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського, старший науковий співробітник відділу довідково-бібліографічного обслуговування
Провідна установа
Харківська державна академія культури, кафедра бібліотекознавства і бібліографії |
Захист відбудеться 21.06.2002 р. о 14 год.на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розіслано 18.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Коваленко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається необхідністю об’єктивного і цілісного відтворення процесу історичного розвитку української бібліографії, в рамках якого книготорговельна бібліографія розглядається з позиції сучасного рівня наукового знання. Головною рушійною силою розвитку книговидавничої та книготорговельної справи в Україні в нових ринкових умовах виступає їхня комерціалізація, тобто отримання прибутку.
В світі історично склалася досить розвинена система книготорговельного бібліографічного інформування, котра забезпечує потреби книжкового бізнесу. В Україні на сьогодні така система, яка б оперативно реагувала на всі зміни, що відбуваються на книжковому ринку, відсутня. Попередню інформаційну систему старого взірця, що базувалася на досить жорсткій централізації інформаційних потоків та зосередженні всієї книговидавничої та книготорговельної інформації в декількох державних та республіканських виданнях, практично зруйновано, а нової ефективної, на жаль, ще не створено.
Якісно нові ринкові умови розвитку та функціонування книговидавничої та книготорговельної галузі вимагають і якісно нової системи інформаційно-бібліографічного забезпечення книжкового бізнесу. За цих обставин книготорговельна бібліографія має повно й оперативно інформувати своїх користувачів (покупців) про видання, що знаходяться в продажу, та вмотивовано бути націленою на отримання прибутку, який у подальшому використовуватиметься для розвитку книжкової справи.
В процесі розробки цілісної концепції книготорговельної бібліографії великого значення набуває аналіз етапів та особливостей формування системи книготорговельної бібліографічної інформації в Україні в контексті історичного і соціально-політичного розвитку держави.
Проблемою сучасного бібліографознавства є наукове опрацювання та оприлюднення національного здобутку вітчизняної книготорговельної бібліографії періоду її зародження та становлення. Сьогодні час вимагає об’єктивно і по-новому розглянути історію книговидавничої та бібліографічної справи в тісному взаємозв’язку з осмисленням всієї вітчизняної історії.
Актуальність дослідження розвитку системи бібліографічного знання в Україні обумовлюється також і сучасним станом комплексу спеціальних наукових історичних дисциплін, до яких належить і історія книготорговельної бібліографії.
Слід зазначити, що питанням вивчення становлення та розвитку книготорговельної бібліографії у вітчизняній бібліографічній науці приділялося недостатньо уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КНИГОТОРГОВЕЛЬНОЇ БІБЛІОГРАФІЇ В УКРАЇНІ (ХVІІІ-ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок