Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування і розвиток регіональних соціально-економічних систем (на матеріалах Західного регіону)

Формування і розвиток регіональних соціально-економічних систем (на матеріалах Західного регіону)

Назва:
Формування і розвиток регіональних соціально-економічних систем (на матеріалах Західного регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Кусяк Марія Миколаївна
УДК 332.1 (477.8)
Формування і розвиток регіональних соціально-економічних систем
(на матеріалах Західного регіону)
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Писаренко Світлана Марківна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада з вивчення продуктивних сил України
НАН України, заступник голови
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Кравців Василь Степанович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
МОН України, кафедра організації планування
і регулювання економіки
Захист дисертації відбудеться 6 квітня 2004 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 5 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Становлення української державності відбувається в умовах зростання ролі глобалізаційних процесів. Глобалізація як об’єктивний процес розвитку суспільства вносить зміни в усталені погляди на роль і функції держави. Швидкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій глобалізував фінансові потоки, вивільняючи їх з-під національного контролю. Функції держави модифікуються, стрімко зростає роль транснаціо-нальних корпорацій, регіонів, міжрегіональних об’єднань тощо. Кожна країна світу перебуває під впливом сучасних світових тенденцій і зобов’язана враховувати їх у реалізації як зовнішньої, так і внутрішньої політики.
У цьому контексті пошук адекватної моделі розвитку України вимагає системного підходу, вміння мислити глобально, а діяти локально, враховуючи регіональні особливості. Проблемами регіонального розвитку в розрізі сучасних глобалізаційних процесів займаються українські вчені П.Бєлєнький, Б.Данилишин, В.Дергачов, М.Долішній, С.Дорогунцов, А.Доценко, В.Євдокименко, В.Куценко, І.Лукінов, С.Максименко, М.Мальський, В.Мікловда, А.Мокій, В.Новицький, В.Онікієнко, В.Пила, С.Писаренко, М.Пітюлич, М.Чумаченко, О. Шаблій та інші.
У останні роки проблемам регіонального розвитку приділяється значна увага на державному рівні, про що свідчить створення законодавчої бази, яка регулює організаційні та економічні відносини між державою і регіонами. Проект Державної стратегії регіонального розвитку на 2002–2011 рр., розроблений Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України ще не повністю враховує регіональні особливості та специфіку. Тим часом урахування їх для нашої держави особливо важливе, оскільки у процесі довготривалого і складного історичного розвитку склались у межах України значні територіальні відмінності у рівнях і темпах соціально-економічного становлення. Ці проблеми виходять за межі адміністративно-територіальних одиниць, і вирішення їх неминуче пов’язане з необхідністю формування структур регіонального рівня, а внутрішньорегіональна інтеграція стає запорукою формування конкурентоспроможного регіону, а отже, і держави в цілому. Через те дослідження особливостей функціонування регіональних соціально-економічних систем (РСЕС) в межах України тепер особливо актуалізується.
Для визначення стратегічних напрямів розвитку регіону необхідно дослідити генезис кожного регіону та його соціально-економічного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування і розвиток регіональних соціально-економічних систем (на матеріалах Західного регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок