Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поділля в другій половині ХІV – першій половині ХV ст.: політичний та соціально-економічний аспекти

Поділля в другій половині ХІV – першій половині ХV ст.: політичний та соціально-економічний аспекти

Назва:
Поділля в другій половині ХІV – першій половині ХV ст.: політичний та соціально-економічний аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,41 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І.МЕЧНИКОВА
Білецька Ольга Валеріївна
УДК 94(477.43/.44) “653”(043.3)
Поділля
в другій половині ХІV – першій половині ХV ст.:
політичний та соціально-економічний аспекти
Спеціальність 07.00.01. – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент
Радзиховська Олена Олександрівна,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова МОН України,
завідувач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків
Офіційні опоненти: | член-кореспондент НАН України,
доктор історичних наук,
Котляр Микола Федорович,
заслужений діяч науки України,
завідувач сектором Інституту історії
НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Трубчанінов Сергій Васильович,
доцент кафедри історії України Кам'янець-Подільського державного університету МОН України
Провідна установа: | Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра історії України
Захист відбудеться “11” березня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова (65026, м.Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд.9)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (65026 м.Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розіслано “8” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Лозовський А.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здобуття Україною державної незалежності й кардинальні зміни в її суспільстві відкрили нові перспективи для розвитку історичного пошуку. Низка проблем, які раніше вважалися дріб’язковими або не перспективними притягає сьогодні інтерес дослідників. Історія Подільської землі поки що не була об’єктом інтеґрального вивчення. Обрана тема дисертації мислиться як невід’ємна частина обласних студій середньовічної України. Підвалини реґіонального дослідження вітчизняної історії, як відомо, було закладено ще В.Антоновичем Свого часу на цей факт звернув увагу М.Грушевський, зазначивши, що саме В.Антонович започаткував порайонне вивчення української історії. Самому ж М.Грушевському належить ініціатива створення першої програми реґіональної історіографії. – Див.: Грушевський М.С. Порайонне історичне дослідження України і обслідування Київського вузла // Київ та його околиця в історії і пам’ятках. – К.: Держвидав України, 1926. – С.3-4; Грушевський М.C. Історичні установи УАН – комісії порайонного розроблення історії України // Україна. – 1927. - №5. – С.174-176.. Продовжуючи цю традицію, авторка звернулась до вивчення одного з реґіонів України – Поділля, що з’явилося на політичній карті Східної Європи за доби середньовіччя у межиріччі Стрипи, Дністра та Дніпра. Формування Поділля як особливої історико-географічної та соціально-економічної реальності не висвітлене належним чином, хоча як політична одиниця воно не поступається таким феодальним утворенням як Нормандія, Бретань, Фландрія, Бурґундія, що нараховують сотні досліджень. Нині спостерігається суттєве розширення фонду вітчизняних та зарубіжних джерел з історії Поділля. Доречно згадати принаймні багатотомну серію “Zbior dokumentуw maіopolskich”, ?ка нині публікується колективом польських дослідників Zbiуr dokumentуw maіopolskich / Wyd. I.Suіkowska-Kuraњ i S.Kuraњ.– Wrocіaw, 1974. – Cz. 6.
. Тож цілком слушно на основі нового прочитання відомих джерел та залучення джерел досі неопрацьованих переглянути надбання історичної науки на згаданих теренах. Саме такий підхід до вивчення історії України, – від одиничного до загального, – сприяє в кінцевому результаті глобальним дослідженням складних та багатогранних історичних процесів в її минулому.
Хронологічні рамки – друга половина ХIV – перша половина XV ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Поділля в другій половині ХІV – першій половині ХV ст.: політичний та соціально-економічний аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок