Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ

Загрузка...

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ / сторінка 2

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Bocci, 1991], знижувати активність перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) [Перетягин С.П., 1992; К.Н. Конторщикова, 1995, 1998; С.А. Котов, 1999; O. Rokitansky, 1982] та інші.
Ці властивості ОТ припускають її високий терапевтичний потенціал у корекції основних патогенетичних механізмів АДЕ. Але, незважаючи на велику кількість робіт, присвячених клініці, патогенезу й лікуванню АДЕ, наявні лише одиничні дослідження, присвячені вивченню впливу парентерально застосовуваної ОТ на дану патологію. Практично відсутні системні дослідження впливу ОТ на оксидативний стрес і активність антиоксидантних ферментів, ліпідний спектр крові, вміст прозапальних цитокінів та церебральну гемодинаміку при АДЕ різних стадій. Недостатньо розроблені підходи до комбінованої терапії даного контингенту хворих з урахуванням вузлових патогенетичних механізмів.
Вищевикладене спонукало нас вивчити вплив додаткового застосування озонотерапії на клініко-неврологічну картину, активність оксидативного стресу, показники рівня ФНП-a, ліпідного спектра сироватки крові, а також церебральну гемодинаміку в хворих з дисциркуляторною енцефалопатією І і ІІ стадій та розробити методику застосування озонотерапії у комплексі лікувальних заходів з урахуванням виявлених порушень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно з планом наукових досліджень Інституту неврології, психіатрії і наркології АМН України “Розробити програму реабілітації літніх хворих з судинною патологією головного мозку на основі клініко-патогенетичних особливостей цієї патології” (№ держреєстрації 0199U004281, шифр ПР 1.15.99).
Мета дослідження. Клініко-патогенетичне обґрунтування застосування озонотерапії у рамках комплексного лікування атеросклеротичної дисциркуляторної енцефалопатії на підставі дослідження динаміки клінічної картини, балансу активності ферментів антиоксидантної системи й процесів перекисного окислення ліпідів, рівня прозапального цитокіну ФНП-a, ліпідного спектра крові та церебральної гемодинаміки.
Завдання дослідження
1. Вивчити в порівняльному аспекті вплив медикаментозного лікування та його у сполученні з озонотерапією на динаміку клініко-неврологічного стану хворих з атеросклеротичною дисциркуляторною енцефалопатією.
2. Визначити зміни параметрів активності перекисного окислення ліпідів (за даними спонтанної й індукованої хемілюмінесценції й умісту дієнових кон`югат (ДК) і малонового діальдегіду (МДА)), антиоксидантної системи (за даними активності глутатіонпероксидази (ГП), глутатіонредуктази (ГР) і суперокисддисмутази (СОД)) у крові при застосуванні медикаментозної терапії і при включенні в комплекс лікування ОТ.
3. Виявити вплив застосовуваних режимів терапії на вміст прозапального цитокіну ФНП-a у хворих АДЕ.
4. Визначити зміни ліпідного спектра у хворих, що одержували медикаментозне лікування й у поєднанні з озонотерапією.
5. Порівняти вплив медикаментозного лікування і такого з включенням озонотерапії на церебральну гемодинаміку у хворих з АДЕ.
6. Узагальнити отримані дані, обґрунтувати й розробити рекомендації про застосування медикаментозного лікування в комбінації з ОТ у комплексному лікуванні хворих з АДЕ з урахуванням динаміки клінічної картини і виявлених патохімічних та патофізіологічних порушень.
Наукова новизна отриманих результатів. Проведене поглиблене порівняльне вивчання динаміки клінічної картини, стану активності антиоксидантних ферментів і продуктів перекисного окислення ліпідів, рівня прозапального цитокіну ФНП-a, а також ліпідного профілю та церебральної гемодинаміки вперше дозволило комплексно оцінити у порівняльному аспекті результати лікування хворих дисциркуляторною енцефалопатією, обумовленої атеросклерозом, із використанням медикаментозної терапії та у поєднанні з внутрішньовенними інфузіями озонованого 0,9 % розчину натрію хлориду (ОФР).
Виявлено, що додаткове застосування ОФР супроводжується більш вираженим зменшенням інтенсивності основних скарг і об'єктивних симптомів захворювання у хворих АДЕ. Підтверджено феномен активації глутатіонвмісних ферментів у хворих АДЕ під впливом додатково призначуваних інфузій ОФР, уточнені особливості впливу вивчених режимів лікування на активність супероксиддисмутази, а також рівень продуктів ПОЛ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок