Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ / сторінка 3

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Показано, що включення ОФР у комплекс лікувальних заходів викликає значиму активацію основних ферментів антиоксидантної системи, що супроводжується зниженням рівнів ДК і МДА, а також інтенсивності спонтанної й індукованої хемілюмінесценції.
Уперше вивчена порівняльна динаміка рівня прозапального цитокіну ФНП-a у крові хворих АДЕ при призначенні медикаментозного лікування і при додатковому призначенні ОФР. Установлено, що в міру формування АДЕ відзначається збільшення вмісту ФНП-a у крові хворих, при цьому додаткове введення в комплекс лікувальних заходів інфузій ОФР викликає достовірне зниження його рівня до кінця курсу лікування.
Уточнено порівняльний вплив медикаментозного лікування і додаткового застосування ОФР на ліпідний профіль у хворих АДЕ. Установлено достовірне зниження індексу атерогенності сироватки у хворих АДЕ I ст. і тенденцію до його зниження у хворих АДЕ ІІ ст. за рахунок зменшення фракції холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) і підвищення вмісту холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ).
Уперше вивчено вплив медикаментозного лікування в сполученні з інфузіями ОФР на церебральну гемодинаміку за даними УЗДГ. Виявлено, що додаткове введення в комплекс лікування ОФР викликає зменшення міжпівкульної асиметрії мозкового кровотоку, збільшення лінійної швидкості кровотоку та зменшення значення пульсаційного індексу у хворих АДЕ I ст., тобто відбувається оптимізація мозкового кровотоку.
Практична значимість отриманих результатів. Проведені порівняльні дослідження показали, що застосування ОФР у комплексному лікуванні хворих АДЕ є чинником, що позитивно впливає на клінічну картину захворювання і приводить до корекції вузлових патогенетичних механізмів прогресування атеросклеротичного ураження судин головного мозку й формування дисциркуляторної енцефалопатії. Розроблено режим застосування ОФР у комплексі з медикаментозною терапією, що не має побічних ефектів. Результати роботи можуть бути використані практичними лікарями при лікуванні хворих з АДЕ.
Об'єкт дослідження. Хворі на дисциркуляторну енцефалопатію атеросклеротичного генезу.
Предмет дослідження. Клініко-неврологічний стан, активність перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи, ліпідний обмін, рівень прозапального цитокіну ФНП-a, а також основні параметри церебральної гемодинаміки хворих з дисциркуляторною енцефалопатією атеросклеротичного генезу на фоні медикаментозного лікування або його у поєднанні з озонотерапією.
Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети в роботі використані клінічні, біохімічні, біофізичні та статистичні методи дослідження.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи були представлені й обговорені на науково-практичній конференції молодих учених ХМАПО “Нові технології в медицині” (Харків, 2001), конференції молодих учених Харківського державного медичного університету “Медицина третього тисячоліття” (Харків, 2001), Першій міжнародній науково-практичній конференції “Місцеве і парентеральне використання озонотерапії у медицині” (Харків, 2001), на II Національному Конгресі науково-практичної спілки неврологів, психіатрів і наркологів України “Психоневрологія XXI сторіччя” (Харків, 2002), Х Ювілейній міжнародній науково-технічній конференції “Екологія і здоров'я людини. Охорона водного і повітряного басейнів. Утилізація відходів” (Щолкіно, АР Крим, 2002), Третій Українській науково-практичній конференціій з міжнародною участю “Місцеве та парентеральне використання озонотерапії в медицині” (Харків, 2003).
Результати роботи впроваджені у практику лікувальними закладами: МКЛ №7 м. Харків, санаторій “Сосновий бір” обєднання “Полтавасільгоспоздравниця” (Полтавська область), Інститут озонотерапії та медобладнання (м.Харків). Результати та висновки роботи використовуються у педагогічному процесі при навчанні курсантів циклу тематичного удосконалення з озонотерапії на кафедрі невропатології й нейрохірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Обсяг і структура дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок