Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ / сторінка 4

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дисертація викладена на 145 сторінках машинопису, складається зі вступу, огляду літератури, розділу матеріалів і методів дослідження, розділів, присвячених результатам отриманих власних досліджень, висновків і практичних рекомендацій. Текст дисертації проілюстрований 13 рисунками та містить 11 таблиць. Покажчик літератури 95 джерел надрукованих кирилицею та 83 джерел, надрукованих латиницею.
Особистий внесок здобувача. Дана дисертаційна робота виконана особисто автором. Автором сформульовані мети й задачі дослідження, особисто проводився добір і клінічне дослідження хворих на всіх етапах дослідження, створення бази даних у персональному комп'ютері, статистична обробка отриманих даних і їх аналіз. Висновки і практичні рекомендації сформульовані автором разом із науковим керівником.
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 18 друкованих праць, серед них 2 монографії, 4 статті у профільних журналах (із них 2 самостійні), рекомендованих ВАК України, 8 — у матеріалах науково-практичних конференцій (з них 5 самостійні); отриманий 1 патент на винахід.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали й методи дослідження. Було проведено комплексне обстеження й лікування 122 хворих із дисциркуляторною енцефалопатією І й ІІ ст. атеросклеротичного генезу (АДЕ I ст. і АДЕ II ст. відповідно). На підставі даних неврологічного й клінічного обстеження, результатів біохімічних і інструментальних досліджень, що дозволили об`єктивізувати атеросклероз судин головного мозку, згідно критеріїв, приведених у “Класифікації судинних уражень головного і спинного мозку”, запропонованої Є.В. Шмідтом (1985), усі хворі нами були розбиті на дві клінічні групи, кожна з який у залежності від одержуваного лікування, розділена на підгрупи:
1а підгрупа (n=30) — хворі з АДЕ I ст. — одержували медикаментозне лікування (МЛ) і додатково ОТ у вигляді внутрішньовенних краплинних інфузій 200 мл озонованого фізіологічного розчину натрію хлориду;
1б підгрупа (n=28) — хворі з АДЕ I ст. — одержували МЛ;
2а підгрупа (n=34) — хворі з АДЕ II ст. — одержували МЛ і додатково ОТ;
2б підгрупа (n=30) — хворі з АДЕ II ст. — одержували тільки МЛ.
Виділені групи відповідають рубриці МКХ Х – церебральний атеросклероз (I 67.2). Контролем служили 25 практично здорових людей без ознак дисциркуляторної енцефалопатії, репрезентативних за віком і статтю.
Для лікування пацієнтів усіх груп застосовувалося ноотропи (пірацетам), вазоактивні препарати (вінпоцетин, ніцерголін, пентоксифілін, нікотинова кислота), антиоксиданти (ліпоєва кислота, аскорбінова кислота, вітамін Е), антиагреганти (ацетилсаліцилова кислота, дипіридамол), антагоністи кальцію (циннаризин, німодипін), а також вегетотропні препарати, антидепресанти, транквілізатори і седативні препарати за показаннями.
Озонований фізіологічний розчин натрію хлориду готували шляхом його барботування озоно-кисневою газовою сумішшю протягом 20 хвилин. Концентрація озону в озоно-кисневій суміші складала 10 мкг/мл. Розрахунок концентрації озону в розчині робили згідно рекомендацій, розроблених Г.А. Бояриновым (2000) (цит. по [Тондій Л.Д., Ганічев В.В., Козін Ю.І., 2001]). Готували розчин на медичному озонаторі “Медозонс-БМ” (Росія), рекомендованого МОЗ України для проведення озонотерапії [Тондій Л.Д., Ганічев В.В., Козін Ю.І., 2001].
Для аналізу клініко-неврологічної картини захворювання досліджувалися динаміка частоти скарг і симптомів хворих. Для визначення стану активності вільно-радикальних процесів, перекисного окислення ліпідів досліджувалися характер спонтанної і Fe2+ індукованої хемілюмінесценції суспензії еритроцитів, визначали кількість ДК в плазмі крові, визначали МДА в сироватці крові за методикою, описаної у роботі [Э.Н. Коробейникова, 1989]. Активність антиоксидантної системи організму визначали за вмістом глутатіонпероксидази методом В.М. Моіна (1986), глутатіонредуктази методом Л.А. Панченко (1975), супероксиддисмутази методом Fried R. (1975) у модифікації С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНОТЕРАПІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ДИСЦИРКУЛЯТОРНУ АТЕРОСКЛЕРОТИЧНУ ЕНЦЕФАЛОПАТІЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок