Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРОДУКТИВНОЇ ПРАЦІ

ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРОДУКТИВНОЇ ПРАЦІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРОДУКТИВНОЇ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
БУРДУН Віктор Васильович
УДК 373.5. 035.3
ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО
СТАВЛЕННЯ ДО ПРОДУКТИВНОЇ ПРАЦІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство науки і освіти України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Хриков Євген Миколайович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
Інституту післядипломної освіти, директор.
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор,
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання і креслення;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Бєлих Олександр Сергійович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, кафедра педагогіки, доцент.
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет імені
В.Г. Короленка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 03 липня 2006 року о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, 91034, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розіслано 03 червня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А. О. Андрющук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Недооцінка трудового виховання в школі призводить до того, що в сучасної молоді не формується пошана й інтерес до праці у сфері матеріального виробни-цтва, технічної творчості, тоді як у країні вже сьогодні відчувається нестача кваліфікованих працівників.
Якісні зміни в суспільстві, що диктують необхідність підготовки творчо мислячих людей, які володіють нестандартними поглядами на життєві проблеми, навичками дослідницької роботи, які здатні ефективно вирішувати нові завдання, вимагають розвитку в сучасних школярів евристичних умінь та навичок, здатності до творчості. Тому необхідно домагатися, щоб у процесі трудового виховання учні не тільки набували певних практичних умінь і навичок, а й готувалися бути раціоналізаторами своєї праці.
Проблеми трудового виховання й продуктивної праці привертали увагу педагогів на різних етапах розвитку суспільства, вони розглядалися в роботах соціалістів-утопістів (Т. Мора, Т. Кампанелли та ін.), були предметом практичної діяльності Й. Песталоцці і Д. Дьюї, висвітлювалися в дослідженнях видатних педагогів (П. Блонського, Я. Коменського, А. Макаренка, В. Сухомлинського, К. Ушинського, С. Шацького). І хоча в їхніх працях не використовується поняття "морально-ціннісне ставлення до праці", важко переоцінити значення робіт цих учених для формування в молоді поважливого й позитивного ставлення до продуктивної праці.
Фундаментальні психолого-педагогічні дослідження різних аспектів трудового виховання в різний час проводилися такими вченими, як С. Батишев, Л. Божович, А. Дикарева, А. Здравомислов, Г. Костюк, К. Платонов, С. Рубінштейн, М. Скаткін, Д. Тхоржевський. Чинники й умови формування морально-ціннісного ставлення до праці розглянуто в роботах П. Атутова, І. Волкова, Ю. Гільбуха, В. Гуріна, Б. Душкова, Ф. Іващенка, О. Коберника, В. Крутецького, В. Мадзігона, А. Макаренка, В. Моляка, О. Нельги, В. Полякова, М. Семикіна, В. Сидоренка, В. Сухомлинського.
Аналіз сучасних дисертаційних робіт дозволяє зробити висновок про те, що вчені, які працювали над проблемою формування ціннісного ставлення до праці, у своїх дослідженнях виділяють такі аспекти згаданої проблеми: питання готовності учнів до продуктивної праці (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ПРОДУКТИВНОЇ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок