Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ У НЕРІВНОВАЖНИХ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМАХ

ЕФЕКТИ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ У НЕРІВНОВАЖНИХ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ЕФЕКТИ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ У НЕРІВНОВАЖНИХ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,48 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національна академія наук України
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова
Христофоров Леонід Миколайович
УДК 539.199
ЕФЕКТИ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
У НЕРІВНОВАЖНИХ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМАХ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України.
Офіційні опоненти:
- доктор фіз.-мат. наук, професор Чалий Олександр Васильович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри;
- доктор фіз.-мат. наук, професор Лев Богдан Іванович, Інститут фізики НАН України, провідний науковий співробітник;
- доктор фіз.-мат. наук, професор Снарський Андрій Олександрович, Національний технічний університет України “КПІ” МОН України, професор.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет.
Захист відбудеться 25 вересня 2003р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.191.01 в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 14Б.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 14Б.
Автореферат розісланий 24 липня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук Кузьмичев В.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема взаємозв'язку структури і функції є однією з центральних у фізиці макромолекул. Навіть “елементарні” реакції, здійснювані макромолекулами (перенос енергії і заряду, сорбція-десорбція лігандів, тощо) є насправді дуже складними внаслідок очевидного багаточастинкового аспекту задачі. При заданій структурі, що зберігає квазірегулярність (а іноді і квазіодновимірність), застосування методів теорії твердого тіла часто буває досить успішним. Якщо ж реакція супроводжується значними структурними (конформаційними) змінами, виявлення загальних принципів і конкретних фізичних механізмів, що обумовлюють її ефективність, набагато ускладнюється. Удосконалення методів рентгеноструктурного аналізу, ультрачутливої флуоресцентної спектроскопії та ін. дозволило визначити статичні структурні параметри багатьох найважливіших комплексів біополімерів з ангстремною точністю і простежити за інтегральною кінетикою реакцій на рівні окремих макромолекул. Однак прямі розрахункові методи на зразок молекулярної динаміки не виходять за рамки наносекундного діапазону, що дуже далеко від часів реальних реакцій білків, не говорячи вже про повільні адаптаційні процеси, обумовлені конформаційним регулюванням, особливо при повторюваних актах реакції. Для таких процесів мікроскопічні розрахунки ab initio навряд чи коли-небудь виявляться можливими і доцільними взагалі. У цій ситуації зростає необхідність у надійних евристичних методах, здатних виявити основні принципи функціонування макромолекул, зв'язані як з їхньою полімерною будовою, так і особливо зі структурною лабільністю. Остання дозволяє макромолекулам бути не тільки пасивним постачальником каналу реакції, але й його активним регулювальником і перетворювачем.
Квантово-класична природа макромолекул і виражена ієрархія часових масштабів рухів у ній підказують ідею поділу ролей швидких і повільних ядерних зміщень. Швидкі, що мають характер коливальної релаксації (10–10с і швидше) здебільшого формують вид елементарних констант реакції. Повільні ж структурні моди (від мілісекунд і набагато довше) модифікують ці константи, аж до зміни самого характеру реакції. У випадку багаторазових актів реакції (потоку частинок чи енергії, що оброблюється макромолекулою) між структурою і функцією може виникнути зворотний зв'язок, оскільки повільні структурні зміни, внесені окремими циклами, можуть накопичуватися, змінюючи сам елементарний цикл. Тоді виникають умови для молекулярної саморегуляції і самоорганізації шляхом нерівноважних фазових переходів, із граничним утворенням нових стійких функціональних станів, явищами бістабільності, гістерезису і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ЕФЕКТИ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ У НЕРІВНОВАЖНИХ МАКРОМОЛЕКУЛЯРНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок