Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ ПРИРОДНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДИНИ PINACEAE LINDL. В УКРАЇНІ

ДИНАМІКА ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ ПРИРОДНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДИНИ PINACEAE LINDL. В УКРАЇНІ

Назва:
ДИНАМІКА ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ ПРИРОДНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДИНИ PINACEAE LINDL. В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
МУДРИК Олена Анатоліївна
УДК 575:581.15:582.475(477)
ДИНАМІКА ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ ПРИРОДНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДИНИ PINACEAE LINDL. В УКРАЇНІ
03.00.15 - генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі промислової ботаніки Донецького
ботанічного саду НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Коршиков Іван Іванович,
Донецький ботанічний сад НАН України,
завідувач відділу промислової ботаніки
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Терновська Тамара Костянтинівна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
завідувач кафедри біології;
кандидат біологічних наук
Морозов-Леонов Святослав Юрійович,
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
м. Київ
Захист відбудеться "26" жовтня 2006 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 при Інституті клітинної біології і генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розіслано "18" вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О. А. Кравець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У вирішенні глобальної проблеми збереження біологічної різноманітності ключове значення має визначення факторів і принципів стійкого функціонування популяцій живих організмів. Пізнання закономірностей системної організації популяцій, особливо генетичної складової та її мінливості на різних стадіях онтогенетичного розвитку організмів, необхідне для розкриття механізмів підтримання оптимального рівня генетичної різноманітності та підрозділеності популяцій як основи їх пристосованості та раціональної експлуатації (Алтухов и др., 1996). В ізольованих популяціях перехресно запилюваних рослин з низькою чисельністю, а також у популяціях на межі природних ареалів видів, де дія лімітуючих факторів середовища може бути особливо впливовою, можливий розвиток несприятливого генетичного процесу через зміни у співвідношенні часток інбридингу і ауткросингу (Алтухов, 2003). Зростаючий антропогенний вплив на лісові екосистеми також може призводити до порушень нативної генетичної структури видів-едифікаторів (Коршиков, 1996). Тому дослідження динаміки популяційних генофондів, перерозподілу внутрішньо- та міжпопуляційних компонент генетичної мінливості у часі та просторі необхідні для визначення факторів підтримання еволюційно сформованої оптимальної генетичної різноманітності популяцій. З’ясування генетичної структури популяцій рослин на територіях, що охороняються, необхідне також для практики відтворення порушених через нераціональну господарську діяльність людини популяційних систем (Динамика популяционных генофондов.., 2004).
Для багатьох лісоутворюючих видів хвойних родини Pinaceae Lindl. в Україні вже визначено популяційно-генетичну різноманітність, зокрема, сосни кримської (Pinus pallasiana D. Don), сосни крейдяної (P. sylvestris var. cretacea Kalenicz. еx Kom.), сосни звичайної (P. sylvestris L.) та ялини європейської (Picea abies (L.) Karst.) (Silin, Goncharenko, 1996; Гончаренко и др., 1993; Коршиков, 1996; Гончаренко, Падутов, 2001; Коршиков, Тунда 2004; Коршиков и др., 2005). Однак у цих роботах вивчено генетичну структуру та диференціацію популяцій зазначених видів з використанням генеративно зрілих рослин і майже зовсім не досліджено питання порівняльного аналізу генетичної структури різновікових популяцій, її підтримання у насіннєвому потомстві, не аналізовано систему схрещування та її динаміку у різні роки, а також її зв’язок з насіннєвою продуктивністю рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ДИНАМІКА ГЕНЕТИЧНОЇ СТРУКТУРИ ПРИРОДНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ДЕЯКИХ ВИДІВ РОДИНИ PINACEAE LINDL. В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок