Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЕКТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ ШАСІ З УРАХУВАННЯМ НЕКОНТРОЛЬОВАНИХ ТАНГАЖНИХ КОЛИВАНЬ ЛІТАКІВ ПІД ЧАС ПОСАДОК

ПРОЕКТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ ШАСІ З УРАХУВАННЯМ НЕКОНТРОЛЬОВАНИХ ТАНГАЖНИХ КОЛИВАНЬ ЛІТАКІВ ПІД ЧАС ПОСАДОК

Назва:
ПРОЕКТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ ШАСІ З УРАХУВАННЯМ НЕКОНТРОЛЬОВАНИХ ТАНГАЖНИХ КОЛИВАНЬ ЛІТАКІВ ПІД ЧАС ПОСАДОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,84 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського "ХАІ"
Спеціалізована вчена рада Д64.062.03
Трофімов В'ячеслав Анатолійович
УДК 629.735.33.015
ПРОЕКТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ ШАСІ
З УРАХУВАННЯМ НЕКОНТРОЛЬОВАНИХ ТАНГАЖНИХ КОЛИВАНЬ
ЛІТАКІВ ПІД ЧАС ПОСАДОК
Спеціальність 05.07.02 — проектування літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків — 2001
Дисертація є рукописом .
Роботу виконано в Авіаційному науково-технічному комплексі "Антонов", Міністерство промислової політики, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Балабуев Петро Васильович, Генеральний конструктор Авіаційного науково-технічного комплексу "Антонов", м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук Черановский Олег Романович, провідний науковий співробітник Міжгалузевого НДІ проблем фізичного моделювання режимів польотів літаків, м. Харків;
кандидат технічних наук, доцент Дібір Олександр Геннадійович, Харківський автодорожній університет Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Провідна організація: Національний авіаційний університет, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 2 берзня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.03 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського "ХАІ" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова , 17.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", за адресою: м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 1 лютого 2001 р .
Вчений секретар спеціалізованої
ради ________________ Шеломов М.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У процесах посадки літака та його рухів по злітно-посадковій смузі (ЗПС) і доріжці для руління (ДДР) амортизаційні системи шасі відіграють вирішальну роль у вирішенні двох найважливих проблем: забезпеченні безпеки посадок і зменшенні динамічного навантаження літака в його наземних режимах переміщення.
Безпека посадки в основному пов'язана з можливим виникненням незатухаючих тангажних коливань типу повторних зльотів, галопування і прогресуючого "козління", розвиток яких визначається не тільки зовнішніми умовами посадки літака, але й значною мірою — досконалістю амортизаційних систем шасі.
Параметри амортизаційних систем і неконтрольовані коливання літака під час посадки рішуче впливають і на динамічне навантаження шасі і планера. Деякі дослідники вважають, що в наземних режимах переміщення втрачається від 50 до 90 відсотків ресурсу шасі і планера.
Численні дослідження і дослідно-конструкторські розробки, використовуються під час проектування амортизаційних систем шасі сучасних літаків, принесли свої позитивні результати у вирішення обох цих проблем. Але, всезростаючі вимоги до ресурсу літаків, безпеки їх посадок, прохідності важких літаків і літаків з високими посадковими швидкостями по бетонних аеродромах зі зниженою міцністю примушують вдосконалювати амортизаційні системи шасі і методи їх проектування.
Роботу виконано в рамках національної програми створення літаків нового покоління: транспортного Ан-70 і пасажирського Ан-140.
Мета і задачі дослідження.
Мета роботи — забезпечення безпеки посадок і зниження рівня наземних навантажень на шасі і планер на основі вибору параметрів амортизаційних систем з урахуванням впливу неконтрольованих тангажних коливань на стійкість поздовжнього руху і силонавантаженість літака під час посадки.
Для досягнення цієї мети пропонується вирішення таких задач:
·
визначити і проаналізувати повний енергетичний баланс системи шасі  планер літака в посадковій конфігурації;
· досліджувати енергетичні та інші умови (причини) виникнення неконтрольованих коливань літака під час посадки, виявити роль амортизаційних систем шасі у виникненні цих коливань;
· досліджувати вплив основних параметрів і характеристик амортизаційних систем на стійкість руху літака і динаміку навантаження шасі, визначити граничні можливості амортизаційних систем шасі, які застосовуються на сучасних літаках;
· розробити методику проектування амортизаційних систем з урахуванням тангажних коливань, які впливають на стійкість поздовжнього руху і силонавантаженість літака під час посадки і переміщенні по ДДР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ПРОЕКТУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ ШАСІ З УРАХУВАННЯМ НЕКОНТРОЛЬОВАНИХ ТАНГАЖНИХ КОЛИВАНЬ ЛІТАКІВ ПІД ЧАС ПОСАДОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок