Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИМВОЛ У ФУНКЦІОНУВАННІ СОЦІАЛЬНОГО ОРГАНІЗМУ

СИМВОЛ У ФУНКЦІОНУВАННІ СОЦІАЛЬНОГО ОРГАНІЗМУ

Назва:
СИМВОЛ У ФУНКЦІОНУВАННІ СОЦІАЛЬНОГО ОРГАНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Південноукраїнський державний педагогічний університет
(м.Одеса)
ім.К.Д.Ушинського
Богата Лідія Миколаївна
УДК 100.31+301.192
СИМВОЛ У ФУНКЦІОНУВАННІ СОЦІАЛЬНОГО ОРГАНІЗМУ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та
філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертаціі на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д. Ушинського
Науковий керівник доктор філософських наук,
Дмитрієва Маргарита Степанівна,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м. Одеса)
ім. К.Д. Ушинського,
професор кафедри філософії та
соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Івакін Олексій Аркадійович
Одеська національна юридична
академія, завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук
Голубович Інна Володимірівна
Одеський державний медичний університет,
в.о. доцента кафедри філософії
Провідна установа Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України
Захист відбудеться 25.04.2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.02. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д. Ушинського.
Адреса: 65021, м. Одеса, вул.Старопортофранківська, 26, ауд.74.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою:
65021 м. Одеса, вул.Старопортофранківська, 26 .
Автореферат розісланий 24.03.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент І.Г.Мисик.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Процеси, що відбуваються в різноманітних сферах культури в даний час наполегливо звертають увагу дослідників на феномен символу. Аналогічна ситуація вже мала місце на початку двадцятого сторіччя, коли інтерес до символів виник у зв'язку з унікальними процесами, що відбувалися в мистецтві. Відповіддю на зазначений феномен були намагання філософського осмислення символу, здійснені П.Флоренським, М.Бердяєвим, А.Бєлим, О.Ф.Лосєвим. Виявлений у ході філософського аналізу зв'язок між символом і міфом, символом і релігійними текстами детально вивчавася в численних роботах з міфології, історії релігії. Кульмінацією теоретичних розробок проблеми символу стали дослідження Е.Касірера в межах оригінальної концепції філософії культури, що поєднує трансцедентальний апріоризм із принципом історизму.
У другій половині двадцятого сторіччя проявилися тенденції посилення практичного інтересу до вивчення символу. Символ потрапляє в поле зору психологічних досліджень. Починаючи з ідей К.Г.Юнга, він використовується в різноманітних методиках, за допомогою яких з'являється можливість проникнення в глибини людської психіки. Крім цього, символ активно функціонує в інформаційних технологіях, що застосовуються в сферах політики і теорії управління.
Відзначені культурні процеси відбувалися на тлі глибоких парадигмальних змін, що виникли в науці в результаті інтенсивного міждисциплінарного діалогу, спрямованого на об'єднання точних наук, природознавства, наук про людину і суспільство в рамках єдиних підходів. Спостерігається етап нового постдисциплінарного синтезу, фаза постнекласичної науки.
На цій стадії культурного розвитку з новою силою актуалізується проблема, на яку у свій час звертали увагу Е.Касірер, О.Ф.Лосєв, - проблема побудови логіки іраціонального , логіки, у якій символ може зайняти роль, аналогічну ролі поняття в логіці формальній .
В сучасних психологічних, політологічних , інформаційних методиках символ використовується як ефективно працюючий інструмент, природа якого не є в достатній мірі зрозумілою і призводить до виникнення численних неточностей, які створюють своєрідні культурні шуми, що деформують культурні явища.Звідси виникає очевидна необхідність повернення до витоків філософського осмислення символу з метою більш повного з'ясування його культурного статусу і розгляду механізму функціонування в соціальних системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СИМВОЛ У ФУНКЦІОНУВАННІ СОЦІАЛЬНОГО ОРГАНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок