Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ, ІНІЦІЙОВАНИХ ВОДНЕМ У МАГНІТОТВЕРДИХ СПЛАВАХ ТИПУ Nd2Fe14B

КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ, ІНІЦІЙОВАНИХ ВОДНЕМ У МАГНІТОТВЕРДИХ СПЛАВАХ ТИПУ Nd2Fe14B

Назва:
КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ, ІНІЦІЙОВАНИХ ВОДНЕМ У МАГНІТОТВЕРДИХ СПЛАВАХ ТИПУ Nd2Fe14B
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
”ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
НАН України
___________________________________________
УДК 669.072-15 96
Рибалка Сергій Борисович
КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ, ІНІЦІЙОВАНИХ ВОДНЕМ У МАГНІТОТВЕРДИХ СПЛАВАХ ТИПУ Nd2Fe14B
01.04.13 – фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків–2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України,
м. Донецьк
Науковий керівник: доктор технічних наук,
професор Гольцов В.О.,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри фізики, м. Донецьк
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Пугачов А.Т.,
національний технічний університет „ХПІ”,
завідувач кафедри фізики металів та напівпровідників, м. Харьків
доктор фізико-математичних наук, професор Фельдман Е.П.,
Донецький інститут фізики гірничих процесів НАН України,
ведучий науковий співробітник, м. Донецьк
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра фізики твердого тіла та фізичного матеріалознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 16 травня 2006 р. о 15.30 на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д64.845.01 у Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 61108, м. Харків–108, вул. Академічна, 1, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ННЦ ХФТІ за адресою: 61108, м. Харків –108, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий _4_ квітня 2006 р.
Вчений секретар Спеціалізованої ради Д64.845.01,
доктор фізико-математичних наук,
професор М.І. Айзацький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експериментальне і теоретичне дослідження кінетики фазових перетворень у металах і сплавах є важливою складовою частиною фізики металів і фізичної кінетики. Зокрема, стосовно до багатьох магнітотвердих сплавів висококоерцитивний стан може бути реалізовано шляхом проведення фазових і структурних перетворень. В останні роки одержала широке поширення нова спеціальна технологія для поліпшення коерцитивної сили постійних магнітів зі сплавів типу Nd2Fe14B, заснована на так званому HDDR-процесі (Hydrogenation – – –у якому використовуються ініційовані воднем фазові і структурні перетворення.
Однак, HDDR-технології в даний час підбираються емпірично в тому розумінні, що кінетичні закономірності ініційованих воднем фазових перетворень у сплавах типу Nd2Fe14B систематично не були вивчені. Звідси випливає, що проведення систематичних досліджень і встановлення основних закономірностей кінетики фазових перетворень, ініційованих воднем у магнітотвердих сплавах типу Nd2Fe14B, є актуальною науковою задачею, важливої з практичної точки зору.
З іншого боку, вивчення кінетики фазових перетворень такого виду становить безсумнівний інтерес у тім плані, що проведення аналізу в рамках кінетичної теорії фазових перетворень у конденсованому стані, дозволив би визначити їхнє місце в ряді класичних фазових перетворень у металах і сплавах, одержати інформацію про особливості цих перетворень і етапах розвитку, що лімітують ці перетворення.
Таким чином, дослідження кінетики фазових перетворень, ініційованих воднем у магнітотвердих сплавах типу Nd2Fe14B, являє собою актуальну наукову задачу фізики металів, важливу як у науковому, так і в практичному відношенні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисерта-ційна робота виконувалася відповідно до основних напрямків наукової діяльності проблемної науково-дослідної лабораторії взаємодії водню з металами і водневих технологій кафедри фізики Донецького Національного Технічного Університету (ДонНТУ) у рамках держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України: д/б НДР № Д-1-98і ”Розробка кінетичних основ водневої обробки матеріалів” № ДР 0198И002307 (1998-2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КІНЕТИКА ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ, ІНІЦІЙОВАНИХ ВОДНЕМ У МАГНІТОТВЕРДИХ СПЛАВАХ ТИПУ Nd2Fe14B

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок