Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ СХЕМИ ОБРОБКИ БІЛИХ СТОЛОВИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ СХЕМИ ОБРОБКИ БІЛИХ СТОЛОВИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ СХЕМИ ОБРОБКИ БІЛИХ СТОЛОВИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,42 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
ТОЛСТЕНКО Дмитро Павлович
УДК 663.257.3:661.184.23 (043.3)
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ СХЕМИ
ОБРОБКИ БІЛИХ СТОЛОВИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ
05.18.07 - Технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Ялта – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ГЕРЖИКОВА ВІКТОРІЯ ГРИГОРІВНА,
інститут винограду і вина "Магарач",
зав. відділом хімії і біохімії вина
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, с.н.с.
МАКАРОВ ОЛЕКСАНДР СЕМЕНОВИЧ,
інститут винограду і вина "Магарач",
зав. лабораторією ігристих вин
кандидат технічних наук, доцент
КОШУР МИКОЛА ХРИСАНОВИЧ,
Одеська державна академія харчових
технологій, доцент кафедри технології
виноробства
Провідна організація: Український державний університет
харчових технологій, кафедра біотехнології
продуктів бродіння, екстрактів і напоїв,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться " 7 " травня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д .365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, Автономна республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту винограду і вина "Магарач".
Автореферат дисертації розісланий " 5 " квітня 2002 р.
Учений секретар спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник Якушина Н.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Актуальними проблемами сучасної виноробної галузі є якість і конкурентноздатність продукції, що випускається, важливою складовою яких залишається стабільність до помутнінь фізико-хімічного характеру, у першу чергу, колоїдної природи. У формуванні помутнінь, згідно даним вітчизняних і зарубіжних учених (Г.Г.Валуйко; О.М.Датунашвілі; В.І.Зінченко; М.М.Павленко; В.Н.Єжов; В.О. Загоруйко; В.Г.Гержикова; E.Haslam; R.Moretti; H.Oh; P.Ribereau-Gayon; L.Usseglio-Tomasset), головну роль грають як окремі високомолекулярні сполуки, так і їх комплекси.
Для стабілізації винопродукції до колоїдних помутнінь розроблена і впроваджена в промисловість велика кількість технологічних прийомів і сорбентів. Однак дотепер не існує об'єктивних критеріїв, що дають можливість вибору як оптимальної схеми обробки, так і доз обклеюючих речовин, необхідних для стабілізації винопродукції до помутнінь колоїдної природи .
Мета дослідження розробити методику визначення оптимальної схеми обробки білих столових виноматеріалів проти необоротних колоїдних помутнінь на підставі вивчення трансформації комплексу біополімерів.
Задачі дослідження Вивчити і систематизувати склад комплексу біополімерів білих столових виноматеріалів; виявити вплив різних технологічних прийомів виробництва виноматеріалів на склад і тип комплексу біополімерів; установити взаємозв'язок між типом комплексу біополімерів виноматеріалів і схемою їх обробки; розробити алгоритм вибору оптимальної схеми і доз обклеюючих речовин для обробки білих столових виноматеріалів; розробити й апробувати методичні вказівки з обробки білих столових виноматеріалів проти необоротних колоїдних помутнінь.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи входить у план науково-дослідних робіт ІВіВ "Магарач" (№ держ.реєстрації 0196U010342).
Наукова новизна. Вперше проведено систематизацію комплексів біополімерів білих столових виноматеріалів, у залежності від співвідношення компонентів виділено 5 типів комплексу; вивчено роль технологічних прийомів виробництва вина у формуванні типу комплексу біополімерів; встановлено вплив типу комплексу на режими і параметри обробки білих столових виноматеріалів проти необоротних колоїдних помутнінь; уточнено механізм взаємодії обклеюючих речовин з комплексом біополімерів виноматеріалів, який полягає в тому, що танін і желатин входять до складу міцел комплексу біополімерів, які потім усуваються бентонітом; розроблено алгоритм вибору оптимальної схеми і доз обклеюючих речовин для обробки білих столових виноматеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ СХЕМИ ОБРОБКИ БІЛИХ СТОЛОВИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок