Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРОНОТОП РОМАНА АНДРІЯ ПЛАТОНОВА “ЧЕВЕНГУР” У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЕПІЧНОЇ ТРАДИЦІЇ

ХРОНОТОП РОМАНА АНДРІЯ ПЛАТОНОВА “ЧЕВЕНГУР” У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЕПІЧНОЇ ТРАДИЦІЇ

Назва:
ХРОНОТОП РОМАНА АНДРІЯ ПЛАТОНОВА “ЧЕВЕНГУР” У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЕПІЧНОЇ ТРАДИЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,97 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
Філенко Оксана Миколаївна
УДК 821.161.1:82-31
ХРОНОТОП РОМАНА АНДРІЯ ПЛАТОНОВА “ЧЕВЕНГУР” У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЕПІЧНОЇ ТРАДИЦІЇ
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Мазепа Наталія Ростиславівна,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка,
провідний науковий співробітник-
консультант
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кеба Олександр Володимирович,
Кам’янець-Подільський державний
університет;
проректор з наукової роботи;
кандидат філологічних наук, доцент
Дудніков Микола Олексійович,
Криворізький державний педагогічний
університет,
докторант кафедри української літератури
Провідна установа: Харківський національний університет імені
В.Н.Каразіна,
кафедра історії російської літератури,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “31” жовтня 2006 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адерсою: 61002, м.Харків, вул. Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул. Блюхера, 2, ауд.215-В).
Автореферат розіслано “29” вересня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І.Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ“
Чевенгур” Андрія Платонова – один із найзагадковіших російських текстів. Через свою складну творчу долю роман Платонова опинився поза контекстом сприйняття своєї епохи, але пережив її і залишився в мистецтві не просто одним з її символів, але певною сполучною ланкою, завдяки якій не обірвався зв’язок часів і забезпечується існування російської класичної літературної традиції.
Таким парадоксальним чином “Чевенгур” Андрія Платонова більш очевидно, ніж численні інші російські літературні твори 20-х років ХХ століття, виявляє перед сучасним читачем ті фундаментальні проблеми сприйняття, які сумарно можуть бути окреслені як проблеми “пам’яті текста” (термін введено Ю.М.Лотманом).
Як і численні російські класичні тексти XIX – ХХ ст., “Чевенгур” за життя його автора не тільки не був виданий, але й не був дописаний у задуманому автором вигляді. Тому вирішальне слово в обговоренні “контекстів розуміння” (термін Ю.М.Лотмана) такого текста, звичайно, належить текстологам, які вивчають текст в авторському рукописі. Але, чекаючи на академічне видання, яке готується до друку, і академічні коментарі до цього видання (які, безумовно, якісно розширять “контексти розуміння”), можна і потрібно говорити і про ширший контекст прочитання “Чевенгура” – контекст національної епічної традиції.
Під національною епічною традицією будемо розуміти спосіб оповіді, характерний для певної нації в цілому і відображений і в системі мови, і в національній художній літературі.
У працях М.Геллера, В.Чалмаєва, Н.Корнієнко, Є.Яблокова та ін. уже було поставлено проблему “Чевенгура” як головного твору Андрія Платонова, задуманого ним як певна узагальнена епічна оповідь про те, що сталося з нацією в цілому, до того ж у зв’язку з її віковічними сподіваннями і заповідними мріями. Цілу низку платоновознавчих досліджень присвячено проблемам художнього хронотопу “Чевенгура” (докладний огляд цих досліджень наведено в першому розділі дисертації, що реферується). Порівняльний аналіз хронотопічних характеристик “Чевенгура” та інших “ключових” творів світової літератури ХХ століття був здійснений і в сучасній компаративістиці – насамперед у роботах О.В.Кеби. Але спеціального дослідження хронотопу романа Андрія Платонова “Чевенгур” у контексті російської епічної традиції досі не існувало.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХРОНОТОП РОМАНА АНДРІЯ ПЛАТОНОВА “ЧЕВЕНГУР” У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЕПІЧНОЇ ТРАДИЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок