Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ПЕРІОД СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ПЕРІОД СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ПЕРІОД СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ЗАПОРІЗЬКИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО ТА МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ”
Єрескова Тетяна Володимирівна
УДК 316.648+316.356.4
ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ
В ПЕРІОД СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
22.00.04 - спеціальні та галузеві соціології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя ? 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Гаврилов Микола Іванович,
Донецький державний університет управління,
професор кафедри соціології управління.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Романенко Юрій Вікторович
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародної інформації (м. Київ);
кандидат соціологічних наук, доцент
Філіппова Ольга Аркадіївна,
Харківський гуманітарний університет
„Народна українська академія”,
доцент кафедри соціології (м. Харків).
Захист відбудеться „28” вересня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.127.02 при Гуманітарному університеті „Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 б.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету „Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 б.
Автореферат розісланий „ 6 ” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Л. Катаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах демократичної трансформації, що здійснюється в Україні, виникла необхідність якісних змін у суспільній свідомості, тому що після проголошення незалежності, суспільство зіткнулося з фактом відсутності національної інтеграції. Перетворення, що відбуваються, не знаходять належного відгуку в свідомості більшості людей, не викликають у них відповідної трансформації системи цінностей і моделей поведінки. На сьогодні результати трансформації суспільної свідомості не сприяють побудові єдиної нації, а це негативно позначається на перебігу соціальних і політичних перетворень.
Варто зазначити, що, опановуючи нову систему цінностей, людина може сприйняти з неї лише те, що вона здатна зрозуміти та усвідомити, володіючи певним рівнем мислення, особливостями чуттєвого сприйняття. Під час запровадження трансформаційних процесів можна говорити про радикальну ломку тих або інших суспільних структур, але стосовно людської свідомості така пряма аналогія буде неправомірною (у такому разі можлива лише свідома відмова від тих або інших змістовних ідей).
Необхідність побудови національної державності насамперед залежить не лише від процесів відродження української нації, але й від консолідації на національній основі всього населення. Якщо виходити з того, що українська держава не прагне бути етнокультурно-нейтральною, в ній активно здійснюються проекти побудови нації, розповсюджується соцієтальна культура територією всієї країни, то слід визнати, що для ефективного здійснення цих перетворень не вистачає дії якогось сильного, але неявного чинника, який зможе певним чином вплинути на вищезгадані процеси.
При аналізі основних соціологічних теорій і концепцій суспільства, що трансформується (концепція „залежного розвитку” Д. Старка, розроблена спільно з Г. Грабером і Л. Брюстером про значення минулих структур і цінностей для спрямованості постсоціалістичної трансформації; концепція соціальних механізмів трансформації Т. Заславської; теорія соціальної трансформації О. Куценко; теорія про вплив масових соціально-психологічних „патологій” на характер трансформаційних процесів Є. Головахи і Н. Паніної, концепція соціально-адекватного управління В. Буреги), ми звернули увагу на залежність характеру трансформаційних змін від ендогенних чинників розвитку. Одним з таких ендогенних чинників, що впливає на динаміку трансформаційних процесів, на наш погляд, може виступати національна самосвідомість членів соціуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ В ПЕРІОД СУСПІЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок