Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАТИВНИЙ ПІДХІД ДО ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

ІНТЕГРАТИВНИЙ ПІДХІД ДО ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

Назва:
ІНТЕГРАТИВНИЙ ПІДХІД ДО ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,00 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
Нічишина Вікторія Вікторівна
УДК 378.14 + 51(07)
ІНТЕГРАТИВНИЙ ПІДХІД ДО ВИВЧЕННЯ
МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ
МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Кравцов Віталій Олександрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, докторант.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Біда Олена Анатоліївна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
професор кафедри теорії та історії педагогіки
кандидат педагогічних наук
Набока Борис Стефанович,
ЗОШ I–III ступеня № 22
Кіровоградської міської ради
Кіровоградської області, директор.
Захист відбудеться 31 січня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
Автореферат розіслано “ 28 ” грудня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Довга Т.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Навчальні заклади завжди були і залишаються важливими соціальними інститутами, діяльність яких визначається характером замовлення суспільства щодо формування майбутнього покоління та підготовки високопрофесійних фахівців. Таке суспільне замовлення завжди залежить від реальних потреб, від рівня сформованості й усвідомлення суспільством необхідності вибору ефективного шляху свого подальшого розвитку. Але на розвиток суспільства впливає і спрямованість та зорієнтованість системи освіти. Отже, між навчальними закладами й суспільством існує взаємозв’язок: суспільство живе і розвивається, як вчиться, і вчиться так, як бажало б жити. Водночас, випереджальний розвиток освіти є закономірністю й обов’язковою умовою прогресивного розвитку суспільства.
Зараз перед системою освіти стоїть завдання виховати громадян нової країни, суспільство якої матиме багату духовну культуру. Тож відродження духовності в освіті є тією першоосновою, на якій можлива наступна розбудова нашої країни. Одним з можливих шляхів духовного насичення системи освіти є її гуманітаризація.
Гуманітаризація змісту освіти передбачає радикальний перегляд змістового наповнення навчальних предметів. Це, у свою чергу, веде до перегляду і нової оцінки місця та ролі природничо-математичних дисциплін у навчальних закладах, адже дисципліни природничо-наукового циклу в процесі підготовки фахівців мають значний гуманітарний потенціал. А одним із способів гуманітаризації природничо-наукових дисциплін є їх інтеграція – органічне об’єднання частин навчального матеріалу, при якому ускладнюються зв’язки між цими частинами. Проте інтеграція виникає не на довільних зв’язках між предметами, поняттями та явищами, а лише тоді, коли ці зв’язки стають істотними, взаємопроникними.
Реалізація інтегративного підходу в навчанні передбачає створення інтегративних курсів як один із шляхів подолання фрагментарності знань студентів, економії навчального часу за рахунок уникнення зайвих дублювань навчального матеріалу суміжних чи близьких дисциплін, укрупнення дидактичних одиниць знань, що утворюється в результаті об'єднання одиниць знань навколо найсуттєвіших змістових та структурних зв'язків між компонентами навчального матеріалу.
Аналіз змісту та основних закономірностей традиційної методики професійної підготовки майбутніх учителів математики вказує на ряд існуючих недоречностей, що виникають через неузгодження, а в ряді випадків і через природну неможливість узгодження складників дисциплін природничо-наукового циклу підготовки майбутніх учителів математики (математичний аналіз, вища алгебра, аналітична геометрія).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕГРАТИВНИЙ ПІДХІД ДО ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок