Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ШАХТАРСЬКИХ МІСТ ДОНБАСУ

ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ШАХТАРСЬКИХ МІСТ ДОНБАСУ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ШАХТАРСЬКИХ МІСТ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
РУДЕНКО Людмила Валеріївна
УДК 332. 12:303.446:316.3(477.6)
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ
ШАХТАРСЬКИХ МІСТ ДОНБАСУ
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі “Донецький національний технічний університет” МОН України (м. Донецьк)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Василенко Валерій Миколайович,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, заступник директора
по науковій роботі (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гудзь Петро Васильович,
Запорізький національний технічний
університет МОН України, завідувач кафедри
менеджменту та маркетингу (м. Запоріжжя)
кандидат економічних наук, доцент
Сєвка Вікторія Геннадієвна,
Донбаська національна академія
будівництва і архітектури МОН України,
доцент кафедри економіки підприємств
(м. Макіївка, Донецька обл.).
Захист відбудеться “14” березня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “13” лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Г. Слоква


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У ХХ столітті шахтарські міста були основою економічного і соціального зростання Донбасу, в їх продукції мали потребу багато підприємств не тільки регіону, але й України взагалі. Специфіка функціонування шахтарських міст полягала у тому, що підприємства вугільної промисловості забезпечували формування доходної частини місцевого бюджету, були балансоутримувачами значної частини житла та об’єктів соціальної інфраструктури, відігравали провідну роль у суспільному та культурному житті міст.
Перехід економіки України на нові принципи господарювання, реалізація заходів з реструктуризації вугільної промисловості обумовили необхідність реорганізації та ліквідації багатьох шахт. Програмою закриття неперспективних і найбільш збиткових шахт та розрізів передбачалося зменшити або нейтралізувати наявні загрози шахтарських міст. У дійсності цього не відбулося, в результаті чого у вкрай складній ситуації опинилися шахтарські міста Донбасу (Донецької та Луганської областей), де мешкає 15,4% населення України і 40% місцевого населення прямо або побічно пов’язано з вугільною промисловістю. Для цих міст у 90-ті роки минулого сторіччя характерним стало: щорічне зниження випуску промислової продукції на 40-70%; падіння купівельної спроможності населення; висока напруга на ринку праці, де навантаження на одне вільне робоче місце складало 20-40 осіб; висока міграційна активність населення, що перевищувала загальнонаціональний показник у 20-30 разів. Як наслідок, 33% шахтарських міст виявились депресивними і тільки 1% мав позитивну динаміку у економічному і соціальному розвитку.
У даний час економічний і соціальний стан шахтарських міст продовжує залишатися напруженим. Має місце зниження виробництва валової доданої вартості та фінансового результату, через що бюджети всіх рівнів недоотримують необхідні кошти. Демографічна ситуація неухильно погіршується: відбувається перевищення померлих над народженими, наближуючись до чотирьохразового рівня; спостерігається висока міграційна активність громадян у працездатному віці. Відбувається зниження чисельності працездатного населення, що свідчить про несприятливу перспективу у розвитку міст. У зв’язку з ліквідацією шахт набуває стійких рис погіршення екологічної ситуації: підтоплення й просідання територій, виділення метану, псування води в колодязях та свердловинах, підвищення рівня радіації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ ШАХТАРСЬКИХ МІСТ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок