Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Процеси контактної взаємодії в трибоз’єднаннях і зносостійкість жароміцних сплавів в екстремальних умовах

Процеси контактної взаємодії в трибоз’єднаннях і зносостійкість жароміцних сплавів в екстремальних умовах

Назва:
Процеси контактної взаємодії в трибоз’єднаннях і зносостійкість жароміцних сплавів в екстремальних умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,21 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Хмельницький технологічний університет Поділля
Івщенко Леонід
Йосипович
УДК 621.891: 669.018.44
Процеси контактної взаємодії в трибоз’єднаннях і зносостійкість жароміцних
сплавів в екстремальних умовах
Спеціальність 05.02.04 – тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Хмельницький – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному технічному університеті, Міністерство освіти України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор Внуков Юрій Миколайович, Запорізький державний технічний університет, проректор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Дідик Ростислав Петрович, Дніпропетровська національна гірнича академія, завідувач кафедри технології гірничого машинобудування, м. Дніпропетровськ;
доктор технічних наук, професор Кузьменко Анатолій Григорович, Технологічний університет Поділля, завідувач кафедри зносостійкості і надійності машин, м. Хмельницький;
доктор технічних наук, професор Любченко Анатолій Петрович, ДП “з-д ім. Малишева”, керівник Центральної лабораторії, м. Харків.
Провідна установа: Київський міжнародний університет цивільної авіації, кафедра технології ремонту та виробництва літальних апаратів та авіаційного матеріалознавства, Міністерство освіти України.
Захист дисертації відбудеться “ 19 “ жовтня 1999р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 70.052.02, Технологічний університет Поділля, 280016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Технологічного університету Поділля, 280016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11.
Автореферат розісланий “ “ вересня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кіницький Я. Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конкурентноздатність машин залежить від ряду чинників, серед яких одне з перших місць займає ресурс. Для сучасних енергетичних установок і зокрема авіаційних двигунів ресурс визначається довговічністю найбільше відповідальних деталей гарячої частини таких як диски, робочі і соплові лопатки турбіни, термін служби яких багато в чому залежить від зносу контактних поверхонь. Так, наприклад, знос бандажних полиць турбіни на 0,5мм викликає майже десятикратне підвищення вібраційних напруг у пері лопатки, що призводить до руйнування від втомленості останньої і відмови двигуна в цілому. Якщо врахувати, що тільки в одному робочому колесі турбіни кількість таких лопаток може бути більше 100 (у залежності від конструкції двигуна), то можливість відмови виробу при руйнуванні лопатки значно підвищується.
Процеси тертя і зношування, а також руйнування поверхневих прошарків деталей гарячої частини газотурбінних установок, визначаються динамічним характером навантажень у контакті, амплітудами взаємного переміщення, що створюють специфічні умови контактної взаємодії (удар із наступним просковзуванням). При цьому на трибосполучення впливають високі (до 1000оС) циклічно мінливі температури (швидкість нагрівання й охолодження може досягати в деяких випадках 250 град/c), утворювані високотемпературним агресивним газовим потоком, що складається з продуктів згоряння палива. Такий комплекс умов навантаження викликає складний об'ємний напружений стан поверхневих прошарків матеріалів пар, що контактують. Цим пояснюються обмежені можливості загальних положень теорій тертя, а також більшості результатів експериментальних досліджень. Крім того, традиційні методи досліджень засновані на роздільному вивченні впливу одного або вкрай обмеженого числа факторів без урахування їхньої взаємодії, а також без урахування динаміки системи в цілому.
У світовій практиці просліджується напрямок розвитку функціонально орієнтованих методів досліджень і їхньої кореляції з даними, одержуваними при дослідженні на реальних виробах. Це цілком закономірно, оскільки проектування трибовузлів на основі звичайних конструкційних рішень без урахування специфічності умов їхньої експлуатації (насамперед зміни навантажувальних параметрів у часі) найчастіше призводить до того, що такі трибоз’єднання виявляються недостатньо надійними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Процеси контактної взаємодії в трибоз’єднаннях і зносостійкість жароміцних сплавів в екстремальних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок