Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ І МЕТОД РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ РОЗМІЩЕННЯ НЕОРІЄНТОВАНИХ БАГАТОКУТНИКІВ ТА КРУГІВ

МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ І МЕТОД РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ РОЗМІЩЕННЯ НЕОРІЄНТОВАНИХ БАГАТОКУТНИКІВ ТА КРУГІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ І МЕТОД РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ РОЗМІЩЕННЯ НЕОРІЄНТОВАНИХ БАГАТОКУТНИКІВ ТА КРУГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,34 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Злотник Михайло Вікторович
УДК 519.859
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ І МЕТОД РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ РОЗМІЩЕННЯ НЕОРІЄНТОВАНИХ БАГАТОКУТНИКІВ ТА КРУГІВ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук,
професор Стоян Юрій Григорович, Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, завідувач відділу математичного моделювання та оптимального проектування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Комяк Валентина Михайлівна, Університет цивільного захисту України, професор кафедри фізико-математичних дисциплін
кандидат технічних наук, доцент Шеховцов Сергій
Борисович, Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри прикладної математики
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки,
кафедра прикладної математики, Міністерство
освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “ 7” _червня_2007 р. о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 у Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “_5_” __травня__2007р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
д.т.н. О.О. Стрельнікова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У наш час, коли обчислювальна техніка заполонила усі ніші життєзабезпечення людини, є логічним перетворення різноманітної інформації до математичного та алгоритмічного вигляду для більш ефективного її подальшого використання, бо одним з основних факторів, що впливають на прискорення науково-технічного прогресу, є широке застосування обчислювальної техніки і методів математичного моделювання. Необхідно звернути увагу, на те що важливим класом задач, що вимагають першочергового розв’язання, є задачі, пов’язані з моделюванням і автоматизацією процесів проектування різних технічних систем.
Оптимізаційні задачі моделювання розміщення двовимірних геометричних об’єктів виникають у різних галузях промисловості, наприклад, в легкій промисловості (при проектуванні розкрою матеріалів), у важкій промисловості (при проектуванні карт розкрою), в енергетиці (при проектуванні машинних залів електростанцій), в будівництві (при розробці генпланів і визначенні варіантів розміщення будинків) та таке інше.
Розглянувши сучасний стан проблеми розміщення орієнтованих двовимірних геометричних об’єктів, можна зробити висновок про те, що для розв’язання даного класу задач, як правило, використовуються евристичні методи. Щодо розміщення неорієнтованих двовимірних геометричних об’єктів, то найбільш розповсюдженим способом розв’язання задач є послаблення обмежень задачі до дискретної зміни кута повороту об’єктів аж до двох орієнтацій (найчастіше для прямокутників).
Недостатньо вивченим є клас задач розміщення двовимірних геометричних об’єктів, в яких необхідно враховувати обмеження на неперервне обертання геометричних об’єктів. Математичні моделі задач розміщення двовимірних об’єктів, що побудовані на цей час, та розроблені методи їх розв’язання не дозволяють одержувати ефективні результати внаслідок складності моделей, обумовленої присутністю нелінійних обмежень. Тому виникає необхідність у більш поглибленому дослідженні та розробці конструктивних засобів математичного моделювання, дослідженні особливостей математичної моделі і розробці нових ефективних методів розв’язання цього класу задач.
Отже, теорія геометричного проектування, взагалі, та моделювання і розв’язання оптимізаційних задач розміщення двовимірних об’єктів з урахуванням обмеження на обертання, зокрема, потребують подальшого розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ І МЕТОД РОЗВ’ЯЗАННЯ ОПТИМІЗАЦІЙНОЇ ЗАДАЧІ РОЗМІЩЕННЯ НЕОРІЄНТОВАНИХ БАГАТОКУТНИКІВ ТА КРУГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок