Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРОЕКОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ ВІДРОДЖЕННЯ ВИНОГРАДАРСТВА КРИМУ

АГРОЕКОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ ВІДРОДЖЕННЯ ВИНОГРАДАРСТВА КРИМУ

Назва:
АГРОЕКОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ ВІДРОДЖЕННЯ ВИНОГРАДАРСТВА КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,36 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА “МАГАРАЧ”
АВІДЗБА
Анатолій Мканович
УДК 634.8:581.5"715"(477.75)
АГРОЕКОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ ВІДРОДЖЕННЯ ВИНОГРАДАРСТВА КРИМУ
Спеціальність: 06.01.08 “Виноградарство”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Ялта - 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано за результатами досліджень, проведених протягом 1990-2000 р. у Міністерстві агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, Інституті винограду і вина “Магарач” Української академії аграрних наук, спеціалізованих садівницько-виноградарських агропромислових підприємствах ВО “Кримрадгоспвинпром”.
Науковий консультант: | Доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений діяч науки України, академік Української академії аграрних наук
ДЖЕНЄЄВ Сергій Юрійович,
Інститут винограду і вина “Магарач” УААН.
Офіційні опоненти: |
Доктор сільськогосподарських наук, професор
ДИКАНЬ Олександр Павлович,
Кримський аграрний університет, Міністерство аграрної політики, завідувач кафедри виноградарства.
Доктор сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник
ЛЯННИЙ Олександр Дмитрович,
ІВіВ ім.Таїрова, УААН, заступник директора.
Доктор сільськогосподарських наук, професор
СЕРПУХОВІТІНА Ксенія Олексіївна,
Північно-Кавказький ЗНДІСіВ, РАСГН, завідувач відділу виноградарства.
Провідна організація: |
Національний науковий центр “Нікітський ботанічний сад” УААН.
Захист відбудеться 29 вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д53.365.023 в Інституті винограду і вина “Магарач” УААН, за адресою: 98600, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту винограду і вина “Магарач” за адресою: 98600, м. Ялта, вул. Кірова 31.
Автореферат дисертації розісланий 28 серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник Якушина Н.А.


Актуальність роботи і ступінь вивчення питання. В Автономній Республіці Крим існують давні традиції вирощування промислових виноградників, приготування високоякісних виноградних вин і виробництва свіжого винограду. У найсприятливіші роки ці галузі давали 50 % прибутків агропромислового комплексу Криму. Однак нині вони перебувають у глибокій економічній кризі, і тому перед ними стоїть цілий ряд проблем, що вимагають негайного вирішення: 1) стабілізація і вдосконалення системи розміщення і спеціалізації виноградних насаджень; 2) зниження енергомісткості процесів вирощування насаджень; 3) формування і реалізація ефективної інноваційної та інвестиційної політики; 4) інтеграція виноробів і виноградарів з метою нарощування виробництва високоякісної продукції. Незважаючи на кризу, Автономна Республіка Крим залишається провідним регіоном з виробництва кращої виноробної продукції України.
Роботи Акімцева В.В., Давітая Ф.Ф., Унгуряна П.Н., Благонравова П.П., Катар’яна Т.Г., Гавріїлова М.П., Годельмана Я.М., Попова А.Л., Негруля А.М., Голодриги П.Я., Мелконяна М.В., Фурси Д.І., Унгуряна В.Г., Бондаренка С.Г., Фрегоні М., Ханіна Я.Д., Цуцука В.О. і багатьох інших засвідчують, що найважливішими для стабілізації і забезпечення ефективності систем розміщення і ведення виноградних насаджень є природні абіотичні фактори. Важливу роль відіграють і біотичні фактори, що безпосередньо визначають продуктивність насаджень і якість одержаних урожаїв. Оскільки вплив багатьох факторів відбувається не відокремлено, а комплексно і різнобічно, вочевидь, для успішного ведення виноградарства завжди необхідні сприятливі їх поєднання.
Проте, у проаналізованих нами літературних джерелах відсутні досить чіткі рекомендації щодо спеціалізації виноградних насаджень різних районів Криму відповідно до властивих їм ресурсів ампелоекологічного середовища. Необхідність такої спеціалізації диктується не тільки потребами ринку винопродукції, але й набираючими сили процесами закріплення нових і вже існуючих виноградників за індивідуальними або колективними власниками, що й визначає актуальність проведених досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: АГРОЕКОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ ЯК ОСНОВА СТРАТЕГІЇ ВІДРОДЖЕННЯ ВИНОГРАДАРСТВА КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок