Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ю.М. ГОВОРУХА-ОТРОК – ПИСЬМЕННИК І КРИТИК

Ю.М. ГОВОРУХА-ОТРОК – ПИСЬМЕННИК І КРИТИК

Назва:
Ю.М. ГОВОРУХА-ОТРОК – ПИСЬМЕННИК І КРИТИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Гончарова Ольга Анатоліївна
УДК 821.161.1 – 95“18”
Ю.М. ГОВОРУХА-ОТРОК – ПИСЬМЕННИК І КРИТИК
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Гетьманець Михайло Федосійович,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри російської та світової літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лагунов Олександр Іванович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри історії російської літератури;
кандидат філологічних наук
Овчинников Михайло Олексійович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ,
старший викладач кафедри історії державності України.
Провідна установа – Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г. Короленка, кафедра зарубіжної літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 31 жовтня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розіслано 30 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перебудова соціально-економічного устрою життя на пострадянському просторі, започаткована наприкінці XX століття, спричинила необхідність докорінної переоцінки культурної спадщини минулого. Долаючи вульгарно-соціологічні догми, сучасне літературознавство намагається дати об’єктивну картину літературного процесу, переглянути усталені уявлення в оцінці багатьох діячів літератури. Це особливо стосується тих, хто був віднесений до реакціонерів та консерваторів і фактично вилучений із історії літератури.
У центрі уваги суспільних наук останнього часу став консерватизм як феномен суспільної думки, який відіграв важливу роль в історичній долі Росії. Вчені-історики розробили нову концепцію російського консерватизму, розглядаючи радикалізм і консерватизм як два взаємопов’язані та взаємообумовлені полюси суспільної свідомості, два напрямки духовного життя суспільства. Вони вперше відкрито та ясно заявили, що консерватизм не був злом, що поняття політичного консерватизму не містить ніякого негативного смислу. Консервативно-традиціоналістська орієнтація, як свідчить історичний досвід, нерідко була серйозною противагою невиправданим перетворюванням і сприяла збереженню здорових підвалин національного життя.
Слід відзначити, що проблема реабілітації російського консерватизму вже давно почала привертати увагу літературознавців. З’явилися дослідження, в яких по-новому висвітлюється діяльність О.Шишкова, Ф.Булгаріна, М.Кукольника, М.Страхова, М.Меншикова, В.Розанова, К.Леонтьєва, Д.Мережковського та багатьох інших затаврованих офіційною радянською наукою діячів літератури.
Консерватором і реакціонером вважався і талановитий критик, прозаїк, публіцист другої половини XIX століття Ю.М. Говоруха-Отрок, який був однодумцем з М.Страховим, В.Розановим, К.Леонтьєвим, Л.Тихомировим. Сотні його публіцистичних статей відтворюють цілісну картину духовного життя Росії 70 – 90-х років XIX століття, ставлять гострі політичні та соціально-економічні питання того часу. Відмежувавшись від революційних поглядів, він звертається до православ’я як до єдиної істинної духовної цінності людства, визнає самодержавство як таке, що дане Богом і що, на його думку, захищає основи російської державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ю.М. ГОВОРУХА-ОТРОК – ПИСЬМЕННИК І КРИТИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок