Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДУМКА В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ. Д.М.ОВСЯНИКО-КУЛИКОВСЬКИЙ

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДУМКА В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ. Д.М.ОВСЯНИКО-КУЛИКОВСЬКИЙ

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДУМКА В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ. Д.М.ОВСЯНИКО-КУЛИКОВСЬКИЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,69 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
УДК 94 (470+571) „185/192”:
929 Овсянико-Куликовський
ЛАДИГА Олександр Іванович
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДУМКА В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ.
Д.М.ОВСЯНИКО-КУЛИКОВСЬКИЙ
07.00.02 - всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бурьян Михайло Степанович,
Луганський державний педагогічний університет, завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти:      доктор історичних наук, професор,
Добров Петро Васильович,
Донецький національний університет, декан історичного факультету, завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Борисова Ольга Василівна,
Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри історії України
Провідна організація: Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії і міжнародних відносин
Захист відбудеться “29” жовтня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29. 051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (адреса: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корп.1, ауд. 241).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (адреса: м .Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий “27” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Довжук І.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах докорінних змін у сфері вітчизняної історичної науки, створення національної історіографічної школи, стають важливими дослідження місця й ролі видатних представників світової суспільної думки, в тому числі й тих, які діяли в межах Російської імперії в кінці XIX – на початку XX століття. Аналіз їхньої діяльності реконструює картину соціального буття епохи, що вивчається, дає можливість побачити цю епоху “зсередини”, переосмислити роль особистості в історії, повернути народові забуті імена. Одним з таких імен є ім’я Дмитра Миколайовича Овсянико-Куликовського (1853-1920), якому цього року українська громадськість буде святкувати 150-річчя з дня народження.
Активний учасник суспільно-політичного життя Російської імперії з –х років XIX ст. до 20-х років XX ст., видатний науковець, публіцист, педагог – він мав значний вплив на формування світогляду російської та української інтелігенції, державної політики у сфері національних відносин, вищої та середньої освіти.
Разом з тим спеціальне дослідження (наукова біографія) Д.М.Овсянико-Куликовського відсутнє, що доводить потребу поглибленого вивчення громадсько-політичної, культурно-освітньої та наукової діяльності вченого, осмислення його місця у вітчизняній історії.
Отже, до цього часу є не знятими протиріччя між необхідністю розбудови національної держави й духовного відродження народу України та рівнем використання потенціалу творчої спадщини громадських діячів минулого, зокрема Д.М.Овсянико-Куликовського, протиріччя між багатим соціальним та політичним змістом цієї спадщини та формами й методами її використання в державному будівництві; між практикою впровадження наукових ідей у викладацькій діяльності та рівнем їх теоретичної розробки.
Таким чином, проблема, яка обрана для дослідження є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної програми Науково-дослідного центру “Схід-Захід: теорія та історія міжцивілізаційних взаємостосунків” імені В.М.Бейліса (державний реєстраційний № 0103U003602). Робота відображає також один з головних напрямків діяльності кафедри всесвітньої історії і є пріоритетним напрямком науково-дослідної роботи Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДУМКА В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ. Д.М.ОВСЯНИКО-КУЛИКОВСЬКИЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок