Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧЛЕНОВАНІ СТРУКТУРИ В ПОЕЗІЇ М. І. ЦВЄТАЄВОЇ

ЧЛЕНОВАНІ СТРУКТУРИ В ПОЕЗІЇ М. І. ЦВЄТАЄВОЇ

Назва:
ЧЛЕНОВАНІ СТРУКТУРИ В ПОЕЗІЇ М. І. ЦВЄТАЄВОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
ЧЕРНЕЦЬ АЛЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 811.161.1’42
ЧЛЕНОВАНІ СТРУКТУРИ В ПОЕЗІЇ М. І. ЦВЄТАЄВОЇ
10.02.02 – російська мова
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент Скоробогатова Олена Олександрівна, завідувач кафедри російської мови та загального мовознавства Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Столярова Любов Прохорівна, завідувач кафедри лінгвістичної підготовки іноземців Дніпропетровського націо-нального університету;
кандидат філологічних наук, доцент Прилуцька Яна Миколаївна, завідувач кафедри російської мови як іноземної Харківської державної академії міського господарства.
Провідна установа Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.К. Винниченка, кафедра загального та російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 11 квітня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.03 Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України за адресою: 61168, Харків, вул. Блюхера, 2 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України (61168, Харків, вул. Блюхера, 2).
Автореферат розіслано 6 березня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Олексенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розчленованість у тексті знаходить прояв на усіх лінгвістичних рівнях, що пов’язано з реалізацією текстової категорії членованості, яка виділяється на основі протиставлення когезії. Розчленованість також пов'язана з реалізацією такої категорії тексту, як категорія виділення, до одного з засобів формування якої належать членовані структури.
Предметом вивчення мовознавців є визначення сутності явища розчленованості (роботи Н.К. Філонової, А.Ф. Шильникової), співвідношення окремих типів розчленованих структур, зокрема парцельованих та сегментованих (роботи М.В. Панова), класифікаційний опис еліптичних та парцельованих структур як експресивних синтаксем, що активно функціонують (роботи О.П. Сковородникова).
Розчленованість як специфічний засіб організації тексту викликає особливий інтерес у лінгвістів завдяки високому потенціалу її виразності (праці Ю.В. Ванникова, Є. А. Іванчикової, Г. Я. Солганика, Л.М. Каліниної та ін.). Експресивний ефект конструкцій розчленованої побудови зумовлено специфікою їх структурної організації. З'ясування характерологічних властивостей членованих структур потребує глибокого лінгвостилістичного аналізу у тексті, зокрема, поетичному, тому що всі зображувальні засоби в поезії спрямовані на ефект максимальної деавтоматизації сприйняття ліричного повідомлення.
Слід зазначити, що такі розчленовані синтаксичні структури, як парцеляція, сегментація, конструкції зі звертаннями, вивчалися у мовознавстві або на структурно-семантичному, або на комунікативному рівнях. Проте теоретичного осмислення потребує проблема розчленованості як комплексного явища. Питання типології розчленованих структур ще не привертало увагу дослідників. Особливо виразно полімерний характер розчленованості демонструється у поезії М. І. Цвєтаєвої, де розчленовані структури виступають у ролі структуро-організаційного елементу не тільки в окремому поетичному тексті, а й в усій ідіосистемі автора, що дає підставу розглядати розчленованість як ідіостильову рису.
Актуальність теми дослідження визначається відсутністю загальної теорії розчленованості та необхідністю вивчення розчленованості у системі опису поетичного ідіостилю як складного явища, наділеного специфічними структурними характеристиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЧЛЕНОВАНІ СТРУКТУРИ В ПОЕЗІЇ М. І. ЦВЄТАЄВОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок