Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія і практика соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями в промисловому регіоні

Теорія і практика соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями в промисловому регіоні

Назва:
Теорія і практика соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями в промисловому регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,73 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
Тесленко Валентин Вікторович
УДК 37.013.42.01 (043)
Теорія і практика соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями
в промисловому регіоні
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: | заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор Харченко Сергій Якович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, проректор з науково-педагогічної роботи.
Офіційні опоненти: | дійсний член АПН України, заслужений юрист України, доктор педагогічних наук, професор Синьов Віктор Миколайович, Інститут корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
(м. Київ), директор;
доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький національний університет, професор кафедри педагогіки і психології;
доктор педагогічних наук, доцент
Рижанова Алла Олександрівна, Харківська державна академія культури, проректор з педагогічної та виховної роботи.
Захист відбудеться 23 листопада 2007 року о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 22 жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Своєрідність сучасного етапу розвитку української держави, демократичні перетворення, які відбуваються, супроводжуються трансформацією суспільного життя, змінами в соціальній сфері. Згідно з Національною доктриною розвитку освіти України у XXI столітті вдосконалення системи освіти й виховання відповідно до принципів гуманізації та індивідуалізації передбачає максимальне врахування особистісних та психофізичних особливостей дітей і створення таких умов освіти, які б сприяли своєчасному й повноцінному розвитку всіх сторін особистості дитини та її успішному навчанню. У цьому контексті актуальною проблемою сучасної української педагогічної теорії і практики є соціально-педагогічна підтримка дітей з обмеженими можливостями в процесі їхньої реабілітації та соціальної адаптації.
Важливість цього завдання в наш час зумовлюється посиленням тенденції до зростання кількості дітей, які мають різні порушення фізичного та нервово-психічного здоров’я. Звернення широкої громадськості (учених, педагогів, громадських діячів та ін.) до цієї проблеми пов’язано з тим, що діти з обмеженими можливостями розвитку в умовах українського демократичного суспільства не повинні залишатися на узбіччі соціально-культурних процесів, економічного життя суспільства, системи людських взаємин. Вони мають такі ж самі права і свободи, як і інші члени суспільства, і тому повинні володіти необхідним життєвим досвідом, сприймати, оцінювати, творчо використовувати матеріальні й духовні надбання українського народу.
Необхідність надання дітям з обмеженими можливостями рівних прав в одержанні освіти та соціальної адаптації в суспільстві знаходять підтвердження в таких документах міжнародного стандарту, як „Конвенція ООН про права дитини”, „Всесвітня декларація про забезпечення виживання, захисту та розвитку дітей” і „План дій щодо її здійснення до 2000 року”. Відповідні документи, у яких ви-значена пріоритетність інтересів дітей (у тому числі й дітей з обмеженими можливостями розвитку), прийняті в Україні: Конституція України, Національна програма „Діти України”, Закон України „Про освіту”, Концепція виховання дітей та молоді в національній системі освіти тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Теорія і практика соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями в промисловому регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок