Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КIНЕТИЧНI ТА МОРФОЛОГIЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗВОРОТНИХ ГІДРИДНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В ТЕРМОДИНАМІЧНО ВІДКРИТІЙ СИСТЕМІ ПАЛАДІЙВОДЕНЬ

КIНЕТИЧНI ТА МОРФОЛОГIЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗВОРОТНИХ ГІДРИДНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В ТЕРМОДИНАМІЧНО ВІДКРИТІЙ СИСТЕМІ ПАЛАДІЙВОДЕНЬ

Назва:
КIНЕТИЧНI ТА МОРФОЛОГIЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗВОРОТНИХ ГІДРИДНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В ТЕРМОДИНАМІЧНО ВІДКРИТІЙ СИСТЕМІ ПАЛАДІЙВОДЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,80 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОЛЬЦОВА Марія Вікторівна
УДК 669.234’788:539.219.3
КIНЕТИЧНI ТА МОРФОЛОГIЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗВОРОТНИХ ГІДРИДНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В ТЕРМОДИНАМІЧНО ВІДКРИТІЙ СИСТЕМІ ПАЛАДІЙВОДЕНЬ
Спеціальність: 05.16.01. “Металознавство і термічна обробка металів”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті (ДонНТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Зайцев Вадим Іванович
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Буравльов Юрій Матвійович,
Донецький національний університет МОН України,
професор кафедри фізики твердого тіла та фізичного матеріалознавства
кандидат технічних наук
Булик Ігор Іванович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України,
м. Львів,
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України,
м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 16 ” жовтня 2003 р. о 12.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .052.01 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000 м. Донецьк, вул. Артема, 58, V уч. корпус, ауд. 5.353.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці ДонНТУ за адресою: м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2 уч. корпус.
Автореферат розісланий “ 10 ” вересня 2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 11.052.01
доктор технічних наук, професор В.І.Алімов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вивчення механізму і кінетики фазових перетворень при термічній і комбінованій обробках металів і сплавів, а також побудова ізотермічних діаграм фазових і структурних перетворень металів і сплавів є важливими напрямками дослідження в металознавстві, тому що багато видів термічної, термомеханічної та інших видів обробок металів і сплавів засновано на практичному використанні фазових перетворень.
Проблема взаємодії водню з металами і сплавами є дуже актуальною для металознавства і термічної обробки металів та сучасних галузей техніки. При цьому проблема великим планом має два аспекти. По-перше, розчинений водень викликає деградацію сталей і сплавів (воднева крихкість, флокени, воднева стрес-корозія і т.п.), і, відповідно, необхідно удосконалювання технологій з попередження шкідливих впливів водню на металеві матеріали. По-друге, за певних умов, використовуючи водень як тимчасовий легуючий елемент, можна поліпшувати структуру і властивості металів і сплавів. Це новий напрямок металознавства, що одержало назву “воднева обробка матеріалів”, інтенсивно розвивається в даний час. Проблема набуває особливу актуальність у зв'язку з перспективами входження в життя водневої енергетики.
Рішення практичних задач у руслі двох цих аспектів вимагає розширення знання про закономірності гідридних фазових перетворень у металах і сплавах, що насичуються воднем. Дійсно, саме гідридні фазові перетворення визначають, з одного боку, деякі види водневої крихкості, а з іншої, лежать у основі багатьох видів водневої обробки металевих матеріалів: водневої обробки на водневофазовий наклеп, водневої обробки для одержання сплавів з гідридним ефектом пам'яті форми і т.д.
Метал, вивчений у даній роботі, паладій знаходить своє практичне застосування як мембранний матеріал для одержання високочистого водню для потрібностей сучасних галузей техніки: чорної і кольорової металургії, хімічної, нафтохімічної, фармацевтичної, електронної та інших промисловостей. Паладій використовується як матеріал для датчиків реєстрації водню та ін. У той же час, система паладійводень вже більш 100 років служить модельною системою для виявлення фундаментальних закономірностей взаємодії водню з металами. Це обумовлено тим, що паладій шляхетний метал, і при використанні чистого водню вдається легко створити експериментальні умови, коли поверхневі процеси не лімітують процеси насичення воднем і дегазації паладію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КIНЕТИЧНI ТА МОРФОЛОГIЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗВОРОТНИХ ГІДРИДНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В ТЕРМОДИНАМІЧНО ВІДКРИТІЙ СИСТЕМІ ПАЛАДІЙВОДЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок