Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ ЕТИЛЕНУ ТА АЦЕТИЛЕНУ ОКСИДАЦІЙНОЮ ДИМЕРИЗАЦІЄЮ І ПІРОЛІЗОМ МЕТАНУ

ОДЕРЖАННЯ ЕТИЛЕНУ ТА АЦЕТИЛЕНУ ОКСИДАЦІЙНОЮ ДИМЕРИЗАЦІЄЮ І ПІРОЛІЗОМ МЕТАНУ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ ЕТИЛЕНУ ТА АЦЕТИЛЕНУ ОКСИДАЦІЙНОЮ ДИМЕРИЗАЦІЄЮ І ПІРОЛІЗОМ МЕТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,71 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Шищак Олена Володимирівна
УДК 665.511: 661.715.07
ОДЕРЖАННЯ ЕТИЛЕНУ ТА АЦЕТИЛЕНУ ОКСИДАЦІЙНОЮ ДИМЕРИЗАЦІЄЮ І ПІРОЛІЗОМ МЕТАНУ
05.17.07 - Хімічна технологія палива і пальномастильних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – Заслужений діяч науки і техніки Украіни,
доктор технічних наук, професор
Шевчук Василь Устинович,
Національний університет “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - Заслужений діяч науки Російської Федерації,
доктор технічних наук, професор
Магаріл Ромен Зелікович,
Тюменський Державний нафтогазовий університет,
завідувач кафедри хімії і технології нафти та газу
- доктор хімічних наук, професор
Левуш Сергій Сидорович,
Національний університет “Львівська політехніка” завідувач кафедри охорони праці
Провідна організація - Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “01” грудня 2000 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. св. Юра, 3/4, корп. 8, ауд. 339.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою:79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розіслано “30” жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07
доктор хімічних наук, професор Жизневський В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Етилен та ацетилен є вихідною сировиною для одержання ряду багатотоннажних продуктів важкого органічного та нафтохімічного синтезу. Етилен, в основному, одержують (в тому числі і на Україні) піролізом бензинових і газойлевих фракцій, які водночас є компонентами моторних палив. Можливість заміни дорогої і дефіцитної нафтової сировини на дешевший природний газ для виробництва етилену є надзвичайно актуальною задачею.
Основним методом одержання ацетилену на Україні є оксидаційний піроліз природного газу. Здійснення такого процесу вимагає значних затрат сировини, що зумовлює високу собівартість одержаного продукту. Тому розробка економічніших процесів одержання ацетилену має важливе значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика досліджень є складовою частиною наукового напрямку “Розробка наукових основ одержання високооктанових компонентів моторних палив, поверхнево-активних речовин і допоміжних матеріалів з нафтової та газової сировини” кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка”. Напрям координується Науковою Радою з нафтохімії НАН України. Робота включена в Національну науково-технічну програму “Нафтопереробка та нафтохімія 1992-2010” (№ державної реєстрації 01870095012).
Мета і задачі дослідження. Розробити основи технології процесу одержання етилену та ацетилену каталітичною і некаталітичною оксидаційною димеризацією метану та високотемпературним піролізом метану і продуктів його димеризації.
Об’єкт дослідження – хімічна переробка природного газу.
Предмет дослідження – процес одержання етилену та ацетилену з метану.
Методи дослідження – експериментальні дослідження високотемпературного перетворення метану і математичне моделювання процесу одержання етилену та ацетилену з природного газу.
Наукова новизна одержаних результатів. Синтезовано новий активний і селективний каталізатор реакції оксидаційної димеризації метану – NaCl-MnO/ Н-ЦВМ. Вивчено основні закономірності і визначено оптимальні умови перебігу реакції оксидаційної димеризації метану (ОДМ) на розробленому каталізаторі. Вперше показана можливість досягнення високих значень ступеня перетворення метану і селективності утворення С2-вуглеводнів при великих об’ємних швидкостях подачі сировини (9000-10000 год-1).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ ЕТИЛЕНУ ТА АЦЕТИЛЕНУ ОКСИДАЦІЙНОЮ ДИМЕРИЗАЦІЄЮ І ПІРОЛІЗОМ МЕТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок