Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ МІДІ, ОЛОВА ТА ЇХ СПЛАВІВ ІЗ ЦИТРАТНИХ КОМПЛЕКСІВ.

КІНЕТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ МІДІ, ОЛОВА ТА ЇХ СПЛАВІВ ІЗ ЦИТРАТНИХ КОМПЛЕКСІВ.

Назва:
КІНЕТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ МІДІ, ОЛОВА ТА ЇХ СПЛАВІВ ІЗ ЦИТРАТНИХ КОМПЛЕКСІВ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ЯПОНЦЕВА ЮЛІЯ СЕРГІЇВНА
УДК 544.6.018+546.56:546.811
КІНЕТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ МІДІ, ОЛОВА ТА ЇХ СПЛАВІВ ІЗ ЦИТРАТНИХ КОМПЛЕКСІВ.
Спеціальність 02.00.05 – електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського
Національної Академії Наук України
Науковий керівник: | Доктор хімічних наук, професор Кублановський Валерій Семенович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, завідувач відділу електрохімії водних розчинів.
Офіційні опоненти: | Доктор хімічних наук Колбасов Геннадій Якович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, завідувач відділу фотоелектрохімії та хімічних джерел струму ім. О. В. Городиського.
Доктор хімічних наук, професор Кузьмінський Євген Васильович Національний технічний університет “КПІ” завідуючий кафедрою екобіотехнології та біоенергетики.
Провідна установа: | Український державний хіміко-технологічний університет, Міністерство освіти та науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “_22_” __вересня___ 2005 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, просп. акад. Палладіна 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою:
03680, Київ-142, просп. акад. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий “_18_” __серпня_____ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. хім. наук Г. Г. Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сплави мідь-олово широко застосовуються як антикорозійні, декоративні та функціональні покриття в багатьох галузях промисловості. В даний час найбільш надійними в експлуатації є ціанідні електроліти, що містять надлишок вільного ціану порядку 20-30 г/л, тому сучасною проблемою електрохімії одержання покриттів є розробка екологічно чистих та ефективних електролітів. При співосадженні металів, стаціонарні електродні потенціали яких відрізняються більш ніж на 0.4В, виникають значні труднощі для їх наближення. Рішення цієї проблеми можливе при застосуванні комплексних електролітів, в яких утворюються координаційні сполуки в об’ємі електроліту та на поверхні електроду, при поляризації можливе гальмування утворення ЕАК, різна перенапруга у стадії переносу та ін. Для процесу співосадження міді та олова цим вимогам відповідають електроліти на основі цитрат-іонів, які є стабільними в роботі та легко утилізуються, до того ж, в цьому електроліті, завдяки великій перенапрузі розряду цитратних комплексів міді (II), зближуються потенціали виділення міді та олова.
Для вивчення процесів утворення електролітичної бронзи необхідно, по-перше, виявити закономірності відновлення міді та олова окремо із цитратного електроліту і, по-друге, їх сумісний розряд. Для цього треба визначити залежність комплексного складу електроліту від концентрації компонентів та рН, склад електрохімічно активного комплексу, а також дослідити кінетику і механізм розряду комплексів міді (II), олова (II), олова (IV) та їх розряд в сплав.
Отримані в роботі експериментальні та розрахункові дані, які відображають відновлення металів та утворення електролітичного сплаву є науковою основою для розробки екологічно чистих електролітів і технологічних процесів електроосадження жовтих та білих бронз, тому ця робота має як теоретичне так і практичне значення і є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до держбюджетних науково-дослідних робіт: “Електрохімічні та електрокаталітичні ефекти на границі розділу фаз” (216Е), № державної реєстрації 0198U000325 (1998-2001); “Дослідження впливу парціальних складових енергії активації і складу електрохімічно активних комплексів на кінетику і механізм електрохімічних процесів” (3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КІНЕТИКА ТА МЕХАНІЗМ ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ МІДІ, ОЛОВА ТА ЇХ СПЛАВІВ ІЗ ЦИТРАТНИХ КОМПЛЕКСІВ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок