Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ, БУДОВА ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ХІТОЗАНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ

ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ, БУДОВА ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ХІТОЗАНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ

Назва:
ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ, БУДОВА ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ХІТОЗАНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
КОБИЛІНСЬКИЙ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 541.64:678.01:66.096.4:547.458.8
ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ, БУДОВА
ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ХІТОЗАНУ
ТА ЙОГО ПОХІДНИХ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі модифікації полімерів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Рябов Сергій Володимирович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
старший науковий співробітник відділу модифікації полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Сергеєва Людмила Михайлівна,
Інститут хімії високомолекулярних сполук,
завідувач відділу взаємопроникних полімерних сіток і систем
доктор хімічних наук, професор
Нижник Валерій Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
Захист відбудеться “28листопада 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160, м. Київ, Харківське шосе, 48,
тел. (044) 559-13-94, факс: (044) 292-40-64, e-mail:
З дисертацією можна ознайомиться у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України ( м. Київ, Харківське шосе, 48)
Автореферат розісланий “-25“ жовтня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Великий інтерес до природного полімеру хітозану обумовлений, насамперед, наявністю у нього низки унікальних властивостей, таких як біосумісність, здатність до біодеструкції, нетоксичність, висока сорбційна ємність по відношенню до йонів металів та ін. Хітозан одержують шляхом лужної обробки хітину, одного з найбільш поширених у природі полісахаридів, що міститься в панцирах ракоподібних, креветок, кальмарів, водоростях, біомасі грибів, личинках мух, підморі бджіл. Загальна репродукція хітину оцінюється в 2,3 млрд т на рік. На сьогоднішній день обсяги виробництва хітозану в світі досягають 3500 т на рік. На відміну від інших полісахаридів, хітозан має в своєму складі первинну аміногрупу, що дає можливість створення на його основі широкого спектру похідних при прийнятних умовах синтезу, а також придає йому властивостей хелатного полімеру. Використання хімічної модифікації хітозану дозволяє створювати матеріали, розчинні в органічних розчинниках або воді, крім цього введення комплексоутворюючих груп дає змогу змінювати сорбційні властивості, зокрема до йонів важких металів. Актуальність досліджень з використанням хітозану обумовлена також необхідністю створення сорбентів для різних типів забруднювачів.
Хітозан та його похідні знайшли значне використання в медицині, сільському господарстві, харчовій промисловості, косметиці, текстильній та паперовій промисловості. Однак, при досить великому обсязі статей та патентів присвячених цьому природному полімеру, є необхідність у дослідженні та вдосконаленні методів хімічної модифікації, зокрема за реакцією ацилювання, використання набухлого хітозану для модифікації, визначення констант йонізації як вихідного хітозану, так і модифікованого, констант стійкості комплексів з йонами металів, їх будови та властивостей.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконана у відділі модифікації полімерів у відповідності до планів науково-дослідних робіт ІХВС НАН України у рамках тем: “Фундаментальні аспекти створення функціональних полімерних систем” (2002-2006), № держ. реєстрації 0102U002938, “Структурно-хімічна модифікація уретановмісних полімерів полісахаридами та їх похідними з метою надання їм деградабельних та інших функціональних властивостей” (2002-2004), № держ. реєстрації 0102U000561.
Мета – одержання нових похідних хітозану з різними типами функціональних груп, встановлення механізмів реакцій його модифікації та ідентифікація одержаних сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ, БУДОВА ТА КОМПЛЕКСОУТВОРЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ХІТОЗАНУ ТА ЙОГО ПОХІДНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок