Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ (нетарифний аспект)

МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ (нетарифний аспект)

Назва:
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ (нетарифний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
національна юридична академія україни
імені ярослава мудрого
Голубєва вікторія олегівна
УДК 341.24; 339.54; 061.1 (100)
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ
(нетарифний аспект)
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2004


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі міжнародного права Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, Заслужений діяч науки та техніки України Висоцький Олександр Федорович, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, провідний науковий співробітник відділу міжнародного права та порівняльного правознавства.
Офіційні опоненти:
-
доктор юридичних наук, професор Буроменський Михайло Всеволодович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри міжнародного права та державного права зарубіжних країн;
-
кандидат юридичних наук, доцент Вінгловська Олена Іванівна, Міжнародний Соломонів університет, заступник декана юридичного факультету.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, кафедра міжнародного права, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 23 грудня 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків 24, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків 24, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 16 листопада 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рум’янцев В.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одним із головних факторів, що впливає на рівень світового прогресу та розвиток економіки окремої країни, є міжнародна торговельна діяльність. Кожна держава проводить власну зовнішньоекономічну політику, вступаючи у різноманітні міжнародні відносини торговельного характеру, що вимагає від неї узгоджувати свої дії з діями інших держав шляхом прийняття певних рішень щодо регулювання та упорядкування зовнішньоторговельних відносин. Інструментами таких дій є норми права (міжнародні та національні), що створюють правову базу зовнішньоторговельного регулювання країни.
Сучасний механізм регулювання зовнішньої торгівлі є комплексом взаємодоповнюючих захисних заходів, серед яких є традиційні та порівняно нові, припустимі й неприпустимі з точки зору міжнародно-правових норм. Отже, постає питання дослідження теоретичних та практичних аспектів розвитку державного механізму регулювання зовнішньої торгівлі у співвідношенні з міжнародною практикою в цій сфері. Це особливо важливо у процесі інтеграції України в світове господарство, що потребує формування національного торговельно-політичного механізму на основі принципів та норм, що існують у міжнародній торгівлі. Як свідчить міжнародна практика, одним із важливих напрямів регулювання зовнішньої торгівлі є нетарифні методи, роль яких у загальному обсязі регулюючих інструментів постійно зростає. Використанням нетарифних обмежень у зовнішній торгівлі країни вирішують широкий комплекс завдань зовнішньої та внутрішньої економічної політики.
Сучасна сфера зовнішньоекономічної діяльності розглядається на двох рівнях: міжнародному, де представлена світова торгівля, та внутрішньодержавному через зовнішньоекономічну діяльність певної країни. Регулювання торгівлі на міжнародному рівні забезпечується загальновизнаними нормами міжнародного права. У зв’язку з приєднанням до СОТ для України одним із важливих завдань стало вдосконалення національної правової бази державного регулювання зовнішньої торгівлі. В зв’язку з цим необхідне спеціальне вивчення та осмислення методів та інструментів управління зовнішньоторговельною діяльністю, розробка концептуальних основ її регулювання, в рамках яких могли б узгоджуватися інтереси держав, регіонів та господарюючих суб’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ (нетарифний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок