Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гепатодистрофія у собак службових порід (етіологія, патогенез, діагностика, лікування та профілактика)

Гепатодистрофія у собак службових порід (етіологія, патогенез, діагностика, лікування та профілактика)

Назва:
Гепатодистрофія у собак службових порід (етіологія, патогенез, діагностика, лікування та профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дикий Олександр Андрійович
УДК 619:616.36 – 007.17 – 07/.08:636.74
Гепатодистрофія у собак службових порід
(етіологія, патогенез, діагностика,
лікування та профілактика)
 
16.00.01 – діагностика і терапія тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – кандидат ветеринарних наук, доцент Колесник Валентин
Якович, Національний аграрний університет, кафедра терапії та
клінічної діагностики
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Кондрахін Іван Петрович, Кримський державний аграрний університет, завідувач кафедри терапії, клінічної діагностики та фармакології;
кандидат ветеринарних наук, професор Козачок Володимир Степанович, Національний аграрний університет, кафедра паразитології та тропічної ветеринарії
Провідна установа
Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини УААН, лабораторії біохімії та бактеріальних хвороб молодняку, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “14” вересня 2000 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 в Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126, навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету: 09110, м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1, навчальний корпус № 1.
Автореферат розісланий “12” серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради _________________ Стадник П.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Собака – перша свійська тварина, яку приручила людина за її корисні якості. Собаки службових порід виконують караульні, патрульні, сторожові, спеціальні, пошукові і рятівні функції. В Україні частіше розводять німецьких, кавказьких і середньоазіатських вівчарок, ротвейлерів, тер’єрів.
Однією з актуальних проблем патології у собак є хвороби печінки, які діагностують у 30–40 % тварин (Анохин Б.М. с соавт., 1999), проте вони залишаються маловивченими не лише в Україні, а й у інших країнах (Willard M.D., 1992; Anderson J.G., Washabau R.S., 1992). Хвороби печінки ускладнюють перебіг поширених інфекційних та паразитарних хвороб (лептоспіроз, чума, піроплазмідози), гастроентеритів різної етіології, отруєнь ( Бацанов Н.П., 1992; Белов А.Д. с соавт., 1995; Прус М. зі співавт., 2000). Однак, механізми розвитку вторинної гепатодистрофії при цьому не вивчені. Рання діагностика хвороб печінки грунтується на лабораторних дослідженнях, оскільки клінічні симптоми виявляються на пізніх стадіях патології. Проте, застосування неуніфікованих методів дослідження функціонального стану печінки не дає змоги отримати надійні критерії для діагностики патології. Окрім того, одержані результати часто наводяться без урахування віку і породи собак. Описані методи лікування хвороб печінки у собак здебільшого застосовують не враховуючи різноманітності етіології та патогенезу патології.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана згідно з науковою тематикою кафедри терапії та клінічної діагностики Національного аграрного університету та НДІ внутрішніх хвороб тварин Білоцерківського ДАУ.
Мета роботи – експериментально і теоретично обгрунтувати окремі питання патогенезу гепатодистрофії у собак службових порід, інформативність окремих показників функціонального стану печінки для ранньої діагностики патології та можливість застосування препарату RBS-King у комплексній терапії вторинної гепатодистрофії.
Для досягнення мети необхідно було розв’язати наступні завдання:
а) з’ясувати фізіологічні ліміти деяких показників функціонального стану печінки та гемопоезу у німецьких і кавказьких вівчарок та ротвейлерів;
б) вивчити інформативність окремих показників функціонального стану печін-ки для діагностики гепатодистрофії;
в) вивчити патогенез гепатодистрофії у собак при аліментарній дистрофії та гастроентериті парвовірусної етіології;
д) експериментально і клінічно обгрунтувати можливість застосування регенераторного біостимулятора RBS-King для лікування і профілактики вторинної гепатодистрофії у собак і на основі одержаних результатів затвердити настанову щодо його застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Гепатодистрофія у собак службових порід (етіологія, патогенез, діагностика, лікування та профілактика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок