Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ультрафільтраційне очищення природних вод від ГУМІНОВИХ РЕЧОВИН та важких металів

Ультрафільтраційне очищення природних вод від ГУМІНОВИХ РЕЧОВИН та важких металів

Назва:
Ультрафільтраційне очищення природних вод від ГУМІНОВИХ РЕЧОВИН та важких металів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,98 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний університет “києво-могилянська академія”
Алпатова Алла Леонідівна
УДК 541.18.045:546.426
Ультрафільтраційне очищення природних вод від ГУМІНОВИХ РЕЧОВИН та важких металів
05.17.18 - Мембрани і мембранна технологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімії Національного університету “Києво-Могилянська Академія” Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: Доктор хімічних наук, професор Брик Михайло Теодорович, Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, перший віце-президент, віце-президент із наукової роботи, завідувач кафедри хімії
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, член-корреспондент Національной Академії Наук України, професор Висоцький Сергій Павлович, Донецький державний технічний університет “Автодорожний інститут”, завідувач кафедри екології Доктор технічних наук, професор Аністратенко Володимир Олексійович, Український державний університет харчових технологій, професор кафедри процесів та апаратів харчових виробництв
Провідна установа: Київський Національний університет технології та дизайну, кафедра технології переробки пластмас та оздоблювального виробництва, м.Київ
Захист відбудеться “_7_” _____грудня__ 2001 р. о _16_00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.01 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” (04070, Київ, вул. Сковороди, 2, ауд. 1-301).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Києво-Могилянська академія” (04070, Київ, вул. Сковороди, 2, корп.1).
Автореферат розісланий “_6_” ____листопада__ 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. х. н. Вербич С.В.
Загальна характеристика роботи
Вступ
Актуальність теми. Видалення органічних речовин при одержанні питної води з відкритих та підземних джерел водопостачання – одна з найбільш важливих задач сучасної технології водопідготовки. Відомо, що основну частину органічних речовин природних вод складають гумінові речовини (ГР) у формі гумінових (ГК) та фульвокислот (ФК). Вони обумовлюють забарвлення природних вод, а також значно погіршують якість питної води через утворення в процесі хлорування великої кількості токсичних хлорорганічних сполук, що мають кумулятивну та канцерогенну дію.
Особливою проблемою є також накопичення в джерелах питного водопостачання важких металів, що потрапляють туди разом з неочищеними стоками промислових підприємств.
Технологічні процеси, які за звичай використовують для вилучення розчинених органічних сполук (коагуляція, флокуляція, сорбція на активованому вугіллі), не можуть в достатній мірі забезпечити їх глибокого видалення із природної води. Крім того, прийняття нових, більш жорстких законодавчих актів в галузі водопідготовки, а також погіршення якості природних вод під дією техногенних факторів потребують розробки нових та вдосконалення вже діючих технологій очищення природних вод.
Протягом останніх років баромембранні процеси стали розглядатися як основа альтернативних технологій при підготовці води для комунально-побутових та промислових потреб, оскільки вони дозволяють суттєво покращити якість питної води, є екологічними та енергозберігаючими. Але широке впровадження мембранних технологій у водопідготовку ускладнюється проблемою забруднення мембран внаслідок їх контакту з ГР. У зв'язку з цим є актуальним проведення досліджень по вивченню факторів, що впливають на процеси очищення природних вод за допомогою мембранного розділення, а також удосконалення вже існуючих мембранних технологій водопідготовки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота, відображена в дисертації, виконувалася при навчанні здобувача в аспірантурі Національного університету “Києво-Могилянська академія” в рамках таких наукових тем:
1. “Дослідження процесів мембранного розділення та їх використання для одержання високочистої води” (Держбюджет, Міністерство економіки України, 1999 – 2001 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Ультрафільтраційне очищення природних вод від ГУМІНОВИХ РЕЧОВИН та важких металів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок