Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕАЛОГІЯ КОЗАЦЬКО-СТАРШИНСЬКИХ РОДІВ: ІСТОРІОГРАФІЯ ТА ДЖЕРЕЛА ( друга половина XVII – початок XXI ст.)

ГЕНЕАЛОГІЯ КОЗАЦЬКО-СТАРШИНСЬКИХ РОДІВ: ІСТОРІОГРАФІЯ ТА ДЖЕРЕЛА ( друга половина XVII – початок XXI ст.)

Назва:
ГЕНЕАЛОГІЯ КОЗАЦЬКО-СТАРШИНСЬКИХ РОДІВ: ІСТОРІОГРАФІЯ ТА ДЖЕРЕЛА ( друга половина XVII – початок XXI ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ТОМОЗОВ ВАЛЕРІЙ В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 929.5:355.336.1/.3 “16/20”
ГЕНЕАЛОГІЯ КОЗАЦЬКО-СТАРШИНСЬКИХ РОДІВ:
ІСТОРІОГРАФІЯ ТА ДЖЕРЕЛА
( друга половина XVII – початок XXI ст.)
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі української історіографії Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
ПІНЧУК Юрій Анатолійович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу української історіографії.
Офіційні опоненти: | член-кореспондент НАН України,
доктор історичних наук
КОТЛЯР Микола Федорович,
Інститут історії України НАН України,
головний науковий співробітник;
кандидат історичних наук
СТРЕЛЬСЬКИЙ Геннадій В’ячеславович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, доцент.
Провідна установа: | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, історичний факультет.
Захист відбудеться: “ 30”…жовтня 2005 р. о 15.00. год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “ 18” ...липня................... 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Роди та родини складають первісну основу будь-якого суспільства. Недаремно вони посідають чільне місце в міфологічних переказах багатьох народів та численних біблійних сюжетах. З диференціацією людського суспільства родинне споріднення та походження набуло поліфункціонального призначення: від підтвердження прав власності до встановлення соціального наступництва різних верств, прошарків та станів населення. Відтак, дослідження родинної історії відігравало важливу роль ще на зорі доакадемічної історіографії, оскільки дозволяло відтворити генетичний зв’язок та спадкоємність поколінь. Згодом розмаїття практично-утилітарних запитів (права спадкоємності, соціальний статус, станова належність) до родинної історії спричинилося до формування на межі пізнього середньовіччя та ранньомодерних часів історичної генеалогії в Європі. Втім, тереном для генеалогічних студій стала не тільки сфера власне родинної історії, а й людина в широкому соціо- та етнокультурному контексті, в просторі минулого та сучасного. Зазначена метаморфоза дисциплінарного статусу генеалогії відбулася в академічну добу європейської історіографії. Вона віддзеркалює сутнісні риси наукового процесу ХІХ – ХХ ст., які визначалися кардинальним поворотом від сцієнтистської спрямованості до антропологічної орієнтації історичних досліджень.
Сучасний стан історичної генеалогії як спеціальної історичної дисципліни істотно розширює спектр її застосування. По-перше, вона здатна самостійно вирішувати важливі та актуальні проблеми сучасної історичної науки, зокрема суттєво збагачує методологічний інструментарій та концептуальні підходи багатьох соціогуманітарних дисциплін. По-друге, ця дисципліна має неабияке значення у своєму традиційному, допоміжному сенсі, передусім для встановлення ступеня вірогідності та опрацювання фактографічного матеріалу з обсягу численних політичних, соціально-економічних та демографічних проблем історії. По-третє, генеалогія і до сьогодні не втратила первісних (утилітарно-прагматичних) функцій, у тому числі для реконструкції родинних зв’язків та сімейної історії взагалі.
Нині спостерігаємо значну зацікавленість з боку представників багатьох соціогуманітарних дисциплін як до теоретичних і методологічних засад, так і практичних методик і процедур історичної генеалогії. Наразі варто підкреслити, що предметна область родовідних студій обіймає не тільки аристократичні (елітні) соціальні верстви та прошарки, а й неаристократичні (непривілейовані) спільноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕНЕАЛОГІЯ КОЗАЦЬКО-СТАРШИНСЬКИХ РОДІВ: ІСТОРІОГРАФІЯ ТА ДЖЕРЕЛА ( друга половина XVII – початок XXI ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок