Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНІ І СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УМОВНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СУЧАСНІЙ ЯПОНСЬКІЙ МОВІ

СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНІ І СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УМОВНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СУЧАСНІЙ ЯПОНСЬКІЙ МОВІ

Назва:
СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНІ І СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УМОВНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СУЧАСНІЙ ЯПОНСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
КОМІСАРОВ Костянтин Юрійович
УДК: 81' 367. 335' 521
СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНІ І СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
УМОВНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СУЧАСНІЙ ЯПОНСЬКІЙ МОВІ
10.02.13 – мови народів Азії, Африки, аборигенних
народів Америки та Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі китайської, корейської та японської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Бондаренко Іван Петрович
завідувач кафедри китайської, корейської
та японської філології Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Голубовська Ірина Олександрівна
завідувач кафедри загального мовознавства
і класичної філології Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук, доцент
Сорокін Сергій Володимирович
завідувач кафедри мов і цивілізацій
Близького і Середнього Сходу
Київського національного лінгвістичного
університету
Провідна установа:
Одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова
Захист відбудеться 12 травня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: м. Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: м. Київ-1, вул. Грушевського, 4, к. 207.
Автореферат розіслано “ 4 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук Хамрай О. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Синтаксис речення – це той рівень мовної системи, який визначає комунікативно-функціональну значимість мови. В основі кожного речення – вираження предикативних відношень, що передаються різними сполучен-нями суб’єкта та предиката з їх відповідним граматичним оформленням. Суб’єкт та предикат зіставляються із членами речення, але не ототожнюються з ними. В усіх мовах суб’єкт і предикат за аналогією до членів речення включаються до загальномовного субстрату, але різняться за змістом і призначенням.
Сполучення суб’єкта та предиката слугує для передачі предикативних відношень, які забезпечують співвіднесеність змісту речення з об’єктивною дійсністю. Завдяки предикативності зміст речення сприймається як реальний, потенційний, ірреальний, бажаний тощо, і чи не найкраще дана особливість реалізується в умовних синтаксичних конструкціях, інтерес до яких не зменшується протягом усієї історії дослідження складного речення на матеріалі різних мов.
При дослідженні синтаксичних структур будь-якої мови не можна не враховувати надбання світової лінгвістики у цій галузі, і насамперед, роботи Ш. Баллі, Ф. де Соссюра, Н. Хомського, Л. Теньєра, В. Матезіуса, О. О. Потебні, О. М. Пєшковського, Л. В. Щерби, В. В. Виноградова, О. І. Смирницького, В. О. Бо-городицького, М. М. Петерсона, В. А. Бєлошапкової, М. Я. Блоха, Н. Д. Арутюнової, В. Г. Гака, О. М. Гвоздєва, Т. П. Ломтєва, О. О. Шахматова, Н. Ю. Шведової, О. В. Падучевої, Г. О. Золотової, Є. В. Кротевича, С. Є. Крючкова, Л. Ю. Максимова, Г. Я. Солганика, Г. М. Акімової, І. Р. Вихованця, А. П. Загнітка та інших.
Серед японських фахівців, що досліджували проблеми синтаксису, найбільш відомими є Асано Нобу, Йосідзава Йосінорі, Івабуті Ецутаро, Іваі Йосіo, Імаідзумі Тадайосі, Канадзава Сьодзабуро, Кіндаїті Кьосуке, Кіеда Масуїті, Кобаясі Йосіхару, Мацусіта Дайсабуро, Міцуя Сіґемацу, Окада Масайосі, Оцукі Фуміхіко, Сакума Канае, Токіеда Мотокі, Хаґа Яйті, Хасімото Сінкіті, Хосіна Коіті, Юдзава Кокітіро, Ямада Йосіo.
Дослідженням граматичної будови японської мови активно займалися також відомі російські сходознавці: М. Й. Конрад, Д. М. Позднєєв, О. В. Плетнер, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНІ І СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УМОВНИХ КОНСТРУКЦІЙ У СУЧАСНІЙ ЯПОНСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок