Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ АСИНХРОННИМИ ВЕНТИЛЬНИМИ СТАРТЕР-ГЕНЕРАТОРАМИ ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ АСИНХРОННИМИ ВЕНТИЛЬНИМИ СТАРТЕР-ГЕНЕРАТОРАМИ ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

Назва:
СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ АСИНХРОННИМИ ВЕНТИЛЬНИМИ СТАРТЕР-ГЕНЕРАТОРАМИ ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Левчук Анатолій Павлович
УДК 621.314.4: 622.271
СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ АСИНХРОННИМИ
ВЕНТИЛЬНИМИ СТАРТЕР-ГЕНЕРАТОРАМИ ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
Спеціальність: 05.09.03 - Електротехнічні комплекси та системи
АВТОРЕФЕАРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі економічного та нормативно-правового регулювання в енергетиці Інституту загальної енергетики НАН України, м.Київ.
Науковий керівник - доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Новосельцев Олександр Вікторович, провідний науковий співробітник відділу економічного та нормативно-правового регулювання в енергетиці Інституту загальної енергетики НАН України.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Лісник Володимир Якимович, завідувач відділу електромеханічних систем Інституту електродинаміки НАН України;
- кандидат технічних наук
Сенько Євген Віталійович, доцент кафедри автоматики енергосистем Національного технічного університету України "КПІ".
Провідна установа - Національна гірнича академія України (кафедра систем електропостачання) Міністерства освіти і науки України, м.Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться "30" січня 2002 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м.Київ-57, проспект Перемоги, 56, тел.446-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано " 28 " грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.С.Федій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Потреба забезпечення ефективного використання енергоресурсів у транспортних енергоустановках, а також сучасні реалії структурної перебудови народного господарства України, коли виробничі потужності у промисловості завантажені неповністю, а існуюча енергосистема працює нестабільно з тривалими перервами в енергопостачанні, обумовлюють постійно зростаючий попит на автономні системи електропостачання з підвищеними показниками надійності, економічності, мобільності тощо.
Актуальність теми. Сучасні автономні системи електропостачання складаються з приводного двигуна (дизельного, газотурбінного і т.ін.), електричної машини і системи управління роботою енергоустановки. Як електричні машини останнім часом все більше розповсюдження набувають безконтактні асинхронні генератори (АГ) і синхронні, які поступово замінюють контактні. Використання АГ дозволяє підвищити ККД і надійність, зменшити масу і габарити, покращити симетрування навантаження т.ін. Підключення до АГ джерела реактивної потужності (ДРП) є необхідною умовою його роботи. Традиційно для цього використовувались конденсатори. З досягненнями в галузі напівпровідникової техніки і впровадженням ДРП на основі вентильних регуляторів (ВР) асинхронні вентильні стартер-генератори (АВСГ) набули нових конкурентоспроможних якостей.
Система управління (СУ) сучасного АВСГ включає підсистему керування ВР, який для транспортних енергоустановок доцільний на основі автономного інвертора напруги (АІН), і комбінацію зворотніх зв'язків АВСГ за частотою, напругою і струмом в залежності від основних функцій регулювання. У сукупності це забезпечує ефективність керування енергопроцесами в системі АВСГ-навантаження і, як наслідок, дозволяє регулювати частоту, амплітуду вихідної напруги, отримувати випрямлену напругу, здійснювати стартерний режим тощо. Основним суттєвим недоліком ДРП на основі ВР є порівняно низька якість вихідної електричної енергії, що в свою чергу знижує ККД та інші енергетичні показники АВСГ, електромагнітну сумісність, звужує сферу його застосування.
Тому робота, в якій пропонується сукупність заходів з підвищення якості управління АВСГ і розширення його функціональних можливостей на цій основі, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження виконувались в Інституті загальної енергетики НАН України у відповідності з координаційним планом науково-пошукових робіт з комплексної проблеми "Наукові основи енергозбереження", затверджених Президією НАН України за темами: "Модуль" (1989-1992 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ АСИНХРОННИМИ ВЕНТИЛЬНИМИ СТАРТЕР-ГЕНЕРАТОРАМИ ТРАНСПОРТНИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок