Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічний механізм ефективного використання трудового потенціалу за умов формування ринкових відносин

Економічний механізм ефективного використання трудового потенціалу за умов формування ринкових відносин

Назва:
Економічний механізм ефективного використання трудового потенціалу за умов формування ринкових відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства
економіки та з питань європейської інтеграції України
Згалат-Лозинська Любов Олександрівна
УДК 331.52
Економічний механізм ефективного використання
трудового потенціалу за умов формування ринкових відносин
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Лич Володимир Миколайович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, перший заступник директора;
Київський національний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Кравченко Ірина Семенівна,
Українська Академія державного управління при президентові України,
заступник директора Інституту підвищення кваліфікації кадрів
кандидат економічних наук, доцент
Дорошенко Лідія Степанівна,
Міжрегіональна Академія управління персоналом,
доцент кафедри управління персоналом
Провідна установа: Інститут економіки НАН України (відділ економки праці та зайнятості населення), м. Київ.
Захист відбудеться “20” червня 2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук при Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01601, м. Київ, бул. Дружби Народів, 28, 5-й поверх, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: м. Київ, бул. Дружби Народів, 28.
Автореферат розіслано “18” травня 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, д.е.н. А.В. Базилюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення сталого розвитку національної економіки за умов формування ринкових відносин безпосередньо пов’язане з підвищенням ефективності використання всіх наявних в суспільстві ресурсів, а над усе трудового потенціалу як головного суб'єкта економічного зростання. Падіння продуктивності праці, наявність безробіття, неповне використання робочого часу, незбалансованість параметрів робочих місць з кількісно-якісними характеристиками трудового потенціалу свідчить про зниження ефективності його використання. В Україні поки що не створений економічний механізм, який би дозволяв шляхом дії вже існуючих позитивних та впровадження в господарську практику нових економічних, адміністративних методів, важелів, заходів та організаційних форм досягти повного, раціонального, продуктивного використання трудового потенціалу. Складність теоретико-методологічної розробки такого механізму обумовлена тим, що спектр дії його елементів не обмежується лише сферою реалізації трудового потенціалу, а містить в собі заходи в рамках політики доходів, інвестиційної, кредитної, структурної, податкової, демографічної, соціальної, міграційної політики, а також політики стосовно освіти, утворюючи таким чином комплексну систему впливу на ефективність розширеного відтворення трудового потенціалу населення.
В умовах формування ринкового господарства необхідним є здійснення державного регулювання використання трудового потенціалу, адже на відміну від інших ринків, ринок праці, де відбувається реалізація трудового потенціалу, не характеризується високою ефективністю функціонування лише за рахунок властивостей, притаманних робочій силі, без додаткової регуляції з боку держави. А тому дія економічного механізму має ґрунтуватись на поєднанні важелів, заходів як ринкового, так і державного регулювання.
Теоретичні дослідження соціально-економічної сутності категорії „трудовий потенціал” багатьма вітчизняними вченими розпочалися на початку 80-х років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічний механізм ефективного використання трудового потенціалу за умов формування ринкових відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок