Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНЕРГІЗМ СПІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

СИНЕРГІЗМ СПІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
СИНЕРГІЗМ СПІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тернопільська академія народного господарства
Хитра Олена Володимирівна
УДК 334.726
СИНЕРГІЗМ СПІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.05.01 - Світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Тернопіль - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління трудовими ресурсами Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:кандидат економічних наук, доцент
Торгова Лідія Володимирівна,
Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький),
декан факультету бізнесу та права
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Юхименко Володимир Васильович,
Київський державний
торговельно-економічний університет,
професор кафедри зовнішньоекономічної діяльності
доктор економічних наук, доцент
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин |
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародної економіки, м. Київ |
Захист дисертації відбудеться “28 лютого 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, аудиторія 1300.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “26” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент |
_______________ Задорожний З. В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш поширених форм організації зовнішньоекономічних зв’язків є спільні підприємства (СП), засновані на власності партнерів з різних держав. Процеси створення та функціонування СП завжди пов’язані з низкою проблем, зумовлених різнорідністю економічного, правового, політичного і соціально-культурного середовища країн-учасниць. Звідси виникає потреба у розробці такої моделі спільного підприємства, яка забезпечила б максимальну віддачу інвестованого національного і зарубіжного капіталу.
Світова економічна наука набула значного досвіду щодо вивчення проблем розвитку спільних підприємств. Зокрема, характеристика визначальних рис СП подана у працях Н. Вознесенської, В. Кашина, Л. Родіної, К. Семенова; дослідження механізму функціонування спільних підприємств посідають важливе місце у наукових розробках Б. Вілперта, О. Власюка, Е. Грицюка, Дж. Коцці, Д. Лук’яненка, Д. Маурі, А. Мельник, Ю. Олейнікова, О. Пестрецової; організаційно-економічні основи діяльності СП досліджувались Є. Вилковою, А. Голубовичем, А. Ждановим, А. Кайсаровим, Ю. Макогоном, Г. Мікеріним, Л. Нейковою, Є. Панченком, Є. Савельєвим, В. Сумароковим, Н. Томіліним, К. Феєм, С. Юрієм; аналіз функціонування спільних підприємств у різних країнах в різні роки проведено А. Березним, В. Буткевичем, І. Гайдучком, І. Костєнковим, Т. Поповою; правові аспекти спільного підприємництва досліджувались О. Гаврилюком, Н. Кузнєцовою, А. Омельченком та іншими авторами. Водночас питання, пов’язані з особливостями досягнення синергічного ефекту в межах СП, залишились невисвітленими у монографіях та інших публікаціях вітчизняних і зарубіжних науковців. Особливо актуальними ці проблеми є для України, де спільні підприємства розглядаються насамперед як сполучна ланка між нашою державою і світовим співтовариством. Завдяки прямим іноземним інвестиціям, що надходять в основному у формі СП, уряд України намагається підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції на міжнародних ринках, а відтак, завоювати авторитет на світовій політичній арені. Усе це вказує на необхідність розробки та реалізації заходів, спрямованих на удосконалення економічної діяльності спільних підприємств, в основу яких може бути покладено положення концепції синергізму як особливого виду стратегічних переваг міжнародного співробітництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СИНЕРГІЗМ СПІЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок