Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування у студентів-інструменталістів навичок виразного виконання в процесі вивчення курсу “Загальне фортепіано”

Формування у студентів-інструменталістів навичок виразного виконання в процесі вивчення курсу “Загальне фортепіано”

Назва:
Формування у студентів-інструменталістів навичок виразного виконання в процесі вивчення курсу “Загальне фортепіано”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ТАРЧИНСЬКА ЮЛІЯ ГЕОРГІЇВНА
УДК 378.013:78
Формування у студентів-інструменталістів
навичок виразного виконання
в процесі вивчення курсу
“Загальне фортепіано”
13.00.02 - теорія та методика навчання музики і музичного виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв,
Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Уланова Світлана Іванівна, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри мистецтвознавства
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Щолокова Ольга Пилипівна, Національний
педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри гри на музичних інструментах–
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Масол Людмила Михайлівна, Інститут
Проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії естетичного виховання
Провідна установа: Ніжинський державний педагогічний університет ім. М.В.Гоголя, кафедра музичної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Ніжин
Захист відбудеться 25 квітня 2002 року о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 22 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття) накреслено визначальний напрям реформування навчального процесу у вищій школі – оновлення змісту фахової підготовки шляхом зростання в ньому компонент, спрямованих на всебічний розвиток особистості та її духовне збагачення. Це посилює актуальність розробки педагогічних технологій, здатних забезпечити виконання поставлених завдань. У їх розв’язанні першочергового значення набуває формування у майбутнього спеціаліста творчого потенціалу, потреби в постійному удосконаленні набутої освіти, виховання у нього здатності швидко орієнтуватися в інформаційному просторі. У мистецьких навчальних закладах цей процес охоплює також коло проблем, вирішення яких вимагає специфіка майбутньої професійної діяльності фахівців культури, що нині розглядається досить широко – як система взаємодії виконавської, педагогічної, музично-просвітницької сфер (О.Сайгушкіна). Така установка гіпотетично зумовлює змістовну поліфункціональність кожної дисципліни, незалежно від того, яке “рангове” місце вона посідає в навчальних планах.
Показовим прикладом є курс “Загальне фортепіано” для студентів-музикантів різних спеціалізацій. Постійний інтерес науковців до питань удосконалення навчально-виховного процесу з цієї дисципліни (Н.Бажанов, Л.Зеніна, Є.Іванова, З.Йовенко, І.Лєбєдєв, В.Ниркова, Л.Тєрлікова, Н.Толстих та ін.) свідчить про її важливість для художньо-естетичного виховання студентів-непіаністів. Підкреслюючи складність опанування піаністичної майстерності, дослідники акцентують увагу на необхідності пошуку більш ефективних методик, здатних забезпечити загальному фортепіано відповідне місце у системі міжпредметних зв’язків і водночас зняти суперечності між рівнем технічних можливостей кожного студента, дефіцитом часу, відведеного на вивчення даної дисципліни і головним завданням курсу: розвинути музично-художнє мислення майбутніх фахівців. Саме це завдання на практиці досить часто заступається намаганням студентів опанувати передусім тими чи іншими ігровими прийомами.
Спільною методологічною основою більшості праць, у яких розглядаються варіанти оптимізації процесу набуття потрібних музикантам різних спеціалізацій знань та навичок у цьому класі є установка на розвиваюче навчання (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування у студентів-інструменталістів навичок виразного виконання в процесі вивчення курсу “Загальне фортепіано”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок