Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національна ідея як інтегративний чинник у суспільно-духовному житті України (друга половина XIX – перша половина XX ст.)

Національна ідея як інтегративний чинник у суспільно-духовному житті України (друга половина XIX – перша половина XX ст.)

Назва:
Національна ідея як інтегративний чинник у суспільно-духовному житті України (друга половина XIX – перша половина XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Наконечний Андрій Романович
УДК 141.7 (477) (091)” 18/19”
Національна ідея як інтегративний чинник
у суспільно-духовному житті України
(друга половина XIX – перша половина XX ст.)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: Пашук Андрій Іванович
доктор філософських наук, професор
(Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри історії філософії)
Офіційні опоненти: Возняк Степан Михайлович
доктор філософських наук, професор кафедри філософії (Прикарпатський державний університет імені Василя Стефаника)
Фартушний Анатолій Андрійович
кандидат філософських наук, доцент (Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри філософії та культурології)
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “28“ грудня 2001 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “27” листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.051.02
доктор політичних наук, професор В.М.Денисенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю усвідомлення українським суспільством значення національної ідеї, практичного втілення її в усіх ланках суспільно-політичного, культурно-духовного, соціально-економічного життя України. Яке суспільство ми будуємо? Яка роль національної ідеї в побудові суспільства? Як по-новому осмислити національний аспект суспільного буття, відродити традиції, що силоміць були вирвані з нашої пам’яті? Ці та інші питання часто виникають у процесі аналізу й вирішення різних соціальних, етнонаціональних, політико-філософських проблем, пов’язаних з реформуванням суспільно-духовного життя України.
На сучасному етапі філософською наукою осмислюються проблеми сутності, характеру і спрямованості історії, пов’язаної з майбутньою долею людства. Увагу до сенсу і мети історії загострюють такі глобальні проблеми, як екологічна, демографічна, енергетична, проблеми війни та миру тощо. Крім того, перед суверенною Україною постали питання власного майбутнього, адже український народ протягом багатьох століть виборював державну самостійність і національну незалежність, намагався творити власну історію, культуру, традиції. На жаль, усі попередні спроби закінчувались невдачами, і українські землі знов і знов опинялись під владою чужих держав. Але постійне прагнення до національної єдності, державної незалежності і національної самостійності все ж дало змогу утвердити власну мову, культурні традиції, національну ідентичність. Саме національна ідея покликана відновити та зберегти національні, соціально-політичні, духовно-культурні здобутки України.
Національна ідея пов’язана з політикою, економікою, освітою, релігією, мораллю, людськими цінностями, правом, культурою. Проте вона має узагальнені риси, інтегративний характер, а тому потребує спеціального філософського аналізу. Особливо важливим є аналіз процесу становлення, формування й утвердження національної ідеї у творчості видатних представників суспільно-політичної та філософської думки другої половини XIX – першої половини XX ст., у творчості та громадсько-політичній діяльності яких якраз і можна знайти відповіді на наболілі питання сучасного державотворення, консолідації української нації, справжньої національно-політичної, соціально-економічної, духовно-культурної незалежності України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Національна ідея як інтегративний чинник у суспільно-духовному житті України (друга половина XIX – перша половина XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок